• Regulamin wypożyczania podręczników dotacyjnych

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW

w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Górniczej

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

1. Podręczniki wypożyczane są uczniom  na okres ich wykorzystania tj.ok.3 m-cy uczniom klas I, a pozostałym na okres roku szkolnego.
          2. Po okresie wykorzystania podręcznika uczeń zobowiązany jest do jego zwrotu do biblioteki szkolnej, co jest jednocześnie warunkiem otrzymania kolejnej części podręcznika.
          3. Udostępniane książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Wypożyczający powinien w momencie wypożyczania zwrócić uwagę na ich stan, a zauważone uszkodzenia niezwłocznie zgłosić wychowawcy i bibliotekarzowi.
          4. Wypożyczający ponosi odpowiedzialność materialną w przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonych podręczników. (Wartość materialna podręczników będzie ustalona na podstawie protokołów otrzymanych przez szkołę  z MEN).
          5. Uczeń zobowiązany jest do przechowywania podręcznika w okładce.
          6. Podręczniki należy szanować jako dobro wspólne. W szczególności nie wolno w podręczniku pisać, zaznaczać, podkreślać, kolorować itp..
          7. Na bieżąco należy dokonywać drobnych napraw czy wymiany okładki.
          8. Ćwiczenia są własnością ucznia i nie podlegają zwrotowi.
          9. Wypożyczający podpisuje u wychowawcy zapoznanie się z regulaminem (w przypadku uczniów klas I – III - rodzic), które jest zobowiązaniem do stosowania zasad niniejszego Regulaminu.

ž