• Psycholog szkolny

Konsultacje dla rodziców: Czwartek (co drugi tydzień) 17:30 - 18:30

Zadania psychologa szkolnego

Podstawowym zadaniem i celem pracy psychologa szkolnego jest działanie na rzecz prawidłowego rozwoju psychiki, osobowości każdego ucznia, przy współpracy z pedagogiem szkolnym, nauczycielami, innymi pracownikami szkoły oraz placówkami świadczącymi pomoc dzieciom i ich rodzinom.

Psycholog jest osobą, z którą można porozmawiać w zaufaniu o sobie samym, ważnych dla siebie osobach, zdarzeniach, o swoich celach, rozwoju osobistym czy przeżywanych trudnościach.

Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem lub nauczycielem ucznia naszej szkoły i czujesz, że potrzebujesz wsparcia lub porady.

ZAPRASZAM

Jeśli jesteś Rodzicem:

W szkolnym gabinecie psychologicznym mogą Państwo porozmawiać zarówno o swoim dziecku, jak i sobie samym. Spotkanie może dotyczyć wszystkich ważnych dla Państwa treści lub/i zachowań, myśli, które wzbudzają Państwa niepokój. Czasem już jedna rozmowa z kimś życzliwym, przeprowadzona w spokojnej, nieoceniającej atmosferze pozwala uporządkować myśli, złapać oddech i znaleźć rozwiązanie.

Psycholodzy w szkole przeprowadzają spotkania indywidualne oraz grupowe (m.in. mediacyjne, czy zajęcia warsztatowe na temat wybranego zagadnienia np. integracji, komunikacji, emocji, asertywności, rozwiązywania konfliktów itp.).Spotkania mogą być jednorazowe lub cykliczne (w zależności od potrzeb, zakresu problemu).

Na rozmowę z psychologiem można umówić się telefonicznie lub osobiście, a także za pośrednictwem nauczyciela lub wychowawcy.

Jeśli jesteś Uczniem:

1) chcesz po prostu z kimś porozmawiać,

2) chcesz powiedzieć komuś o ważnych dla siebie sprawach,

3) stoisz przed ważnym dla siebie wyborem,

4) chcesz coś w swoim życiu zmienić,

5) jest Ci źle i masz jakiś kłopot.