• Służba zdrowia

W szkole znajduje się gabinet Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy Przedlekarskiej prowadzony przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Szkol-Med-Info" w ramach kontraktu z NFZ

Gabinet medyczny czynny jest w roku szkolnym 2023/2024:

we wtorek od 07.00 - 14.00

Opiekę medyczną sprawuje pielęgniarka dyplomowana Barbara Grabeusz

Zadania pielęgniarki szkolnej

1. Przestrzeganie prawa ucznia do informacji, prywatności, intymności i poszanowania godności osobistej oraz zachowania tajemnicy zgodnie z prawami pacjenta.

2.     Przeprowadzanie testów przesiewowych u uczniów i kierowanie postępowaniem poprzesiewowym u uczniów z dodatnim wynikiem testu.

3.     Przygotowanie profilaktycznych badań lekarskich  oraz analiza, wykorzystanie ich wyników.

4.     Wykonywanie   obowiązkowych szczepień ochronnych.

5.  Prowadzenie  u  uczniów  szkół podstawowych grupowej profilaktyki   próchnicy  zębów  metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami    fluorkowymi .

6.    Przekazywanie informacji kwalifikacji lekarskiej do wychowania fizycznego i sportu szkolnego oraz współpraca z nauczycielami wychowania fizycznego.

7.  Poradnictwo czynne dla uczniów z problemami zdrowotnymi, szkolnymi i społecznymi .

8.    Prowadzenie edukacji zdrowotnej   uczniów i ich rodziców oraz uczestnictwo w  szkolnych programach profilaktyki i promocji zdrowia.

9.    Współpraca z dyrekcją szkoły i Państwową Inspekcją Sanitarną w tworzeniu       w szkole środowiska nauki i pracy sprzyjającego zdrowiu uczniów i pracowników pedagogicznej.

10. Udzielanie   pomocy   przedlekarskiej    uczniom.

11. Wyposażenie apteczek szkolnych.

12.Pomoc  w powiadamianiu  rodziców  (opiekunów) ucznia,   w   przypadkach   wymagających   pomocy lekarskiej.

13. Prowadzenie kart zdrowia uczniów.