I Noc Filmowo-Sportowa za nami!
W nocy z 10. na 11. stycznia uczniowie klas IV-VI mieli niebywałą okazję spędzić w szkole całą noc. Zupełnie dobrowolnie! Pierwszą częścią spotkania była Olimpiada Sportów Dziwnych, zorganizowana w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny, wykonywali naprawdę dziwne konkurencje... Rozpoczęliśmy od rzutu kaloszem do kosza. Nikt nie przypuszczał, że będzie to aż tak trudne! Nieźle uśmialiśmy się podczas ciągnięcia się na kocach - ciekawe kto spadł najwięcej razy...? Wyścig z miskami na głowie wydawał całkiem prosty. No, cóż - każdy może się mylić... Po tym wszystkim bieganie w poszukiwaniu butów i gra w ogień-woda-kamień były dla nas niczym bułka z masłem.
Wigilijny koncert kolęd i pastorałek
W ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną, jak co roku, cała społeczność szkolna spotkała się na auli. Tym razem wysłuchaliśmy kilku kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczniów klas IV-VI. Pan dyrektor Tomasz Nabiałek złożył wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia świąteczne, po czym udaliśmy się do klas, gdzie dzieliliśmy się opłatkiem i zajadaliśmy smakołykami niekoniecznie związanymi z wigilijnymi potrawami .
Mikołajki 2014
Jako, że Mikołaj odwiedza tylko grzeczne dzieci (i nauczycieli), trafił i do nas Niektórzy spotkali go w teatrze, niektórzy w szkole. Miał czerwony strój, długą białą brodę i wór wypełniony prezentami. Na szczęście nikt nie dostał rózgi! Do klasy 2. Święty Mikołaj przybył nawet w asyście Elficzki, która poprowadziła różne zabawy i zaprezentowała pokaz wielkich, mydlanych baniek. Mikołajkowe zdjęcia znajdziecie w albumie.
Regulamin I Nocy Filmowo-Sportowej
§ 1.
Postanowienia początkowe:
{C} 1. I Noc Filmowo-Sportowa jest wydarzeniem kulturalno-sportowym skierowanym do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Górniczej.
{C} 2. I Noc Filmowo-Sportowa ma się odbyć 10/11 stycznia 2014 r. Od godziny 19:00 do 7:00.
§ 2.
Zasady:
10 lat KOŁA SCRABBLE minęło jak jeden turniej..........
We wtorek odbył się wyjątkowy bo jubileuszowy MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SCRABBLE dla uczniów naszej szkoły - członków KOŁA SCRABBLE. W tak wyjątkowym czasie mieliśmy przyjemnośc gościc dyrektora szkoły Pana Tomasza Nabiałka. Turniej składał się z dwóch 45 minutowych rund. Po wielu emocjach i zmaganiach wyłoniliśmy niekwestionowanego zwycięzcę - została nim Aniela Kula, II miejsce zajęła Patrycja Więcławek a III miejsce Klaudia Bujalska. Najlepsi gracze otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. W trakcie imprezy raczyliśmy się smakołykami przygotowanymi przez drogich Rodziców za co serdecznie dziekujemy.Opiekun KOŁA SCRABBLE Pani Marta Trzebińska.
Bochnia, czyli nasza podróż w czasie i przestrzeni...
21 listopada klasa III, IV i V pod opieką wychowawczyń pani Jolanty Jureczki, pani Anny Pawlik i pani Anny Sołtysik uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Dzięki ekspozycji multimedialnej wędrówka poprzez surowe korytarze i unikatowe wyrobiska najstarszej kopalni soli w Polsce s
O JAPONII W KRAKOWIE
Klasa VI z opiekunami: wych. klasy Panią R.Woźniak-Litewką i Panią M.Trzebińską miała możliwośc zgłebiac tajniki dalekiej Japonii w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie. Po wykładzie o kraju kwitnącej wiśni wzięliśmy udział w warsztatach japońskiej kaligrafii oraz tworzenia pieczęci.Obejrzeliśmy także wystawę ponad 300 oryginalnych drzeworytów japońskich wykonanych w pierwszej połowie XIX w. Z muzeum japońskiego przenieśliśmy się oczywiście na piękny krakowski Rynek, gdzie w Sukiennicach zakupiliśmy drobne pamiątki z pobytu.Zdjęcia z tej wspaniałej wycieczki niebawem w galerii.
Mamy niepodległą!
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole znacznie wcześniej niż w poprzednich latach. W tygodniu poprzedzającym święto uczniowie klas starszych wypisywali kartki pocztowe do swoich przyjaciół, rodzin oraz instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą. Wysyłanie kartek związane było z udziałem w ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!" organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Historia węglem pisana
Wystawa "Historia weglem pisana" w strzemieszyckiej Bibliotece Miejskiej była okazją do zapoznania uczniów z tradycjami górniczymi, którego są szczególnie bliskie naszemu regionowi. Podczas dwóch spotkań klasy III-VI uzupełniły swoją wiedzę na temat życia i pracy górników. Zajęcia prowadzone był
Ręka w łapę. Poznaj świat z perspektywy 4 łap!
Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w naprawdę niecodziennej lekcji! W środę odwiedziły nas wolontariuszki ze Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Nadzieja na dom” wraz ze swymi podopiecznymi Mushu i Tic Takiem. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji edukacyjnej „Ręka w łapę. Poznaj świat z perspektywy 4 łap”. Akcja ma charakter prewencyjny i jej celem jest zmniejszenie liczby porzuceń, zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości w zakresie kontaktu z psem oraz promocja aktywnego spędzania czasu z psem. Podczas zajęć rozmawialiśmy m.in. o schroniskach, wolontariacie, problemie bezdomności i odpowiednim wyborze psa. Dzieci nauczyły się bezpiecznego obchodzenia się z psem - witania, rozpoznawania wysyłanych przez niego sygnałów. Najwięcej radości sprawił jednak wszystkim pokaz psich sztuczek – Mushu i Tic Tac potrafią np. turlać się, wstydzić, przybijać piątkę i przeskakiw
I miejsce dla scrabblistki Marty Dobies!
Drużyna w składzie: Marta Dobies, Aniela Kula, Patrycja Więcławek i Magdalena Piątek wzięła udział w XII Regionalnym Turnieju Scrabble wSosnowcu. W efekcie gorącej rywalizacji Marta Dobies pokonała wszystkich graczy turnieju swą największą ilością punktów!!!Gratulacje.Opiekun drużyny : mgr Marta Trzebińska.
Piszemy listy do chorych dzieci!
W ramach Tygodnia Pisania Listów już po raz trzeci dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta". Pani Anna Sołtysik wybrała cztery osoby (2 dziewczynki i 2 chłopców), którym w listach opowiadaliśmy o sobie. Profile dzieci oglądaliśmy na stronie internetowej oraz wydrukach komputerowych. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy . Pamiętajcie, że do dzieci pisać można cały rok (również w komentarzach do ich profili)!
Dzień Edukacji Narodowej 2013
Uroczystej atmosferze Dnia Edukacji Narodowej towarzyszyły życzenia i kwiaty od wszystkich uczniów. Spotkanie całej społeczności szkolnej rozpoczęto od odczytania listu od Pana Prezydenta Zbigniewa Podrazy skierowanego do wszystkich nauczycieli. A kiedy głos zabrali uczniowie... zaczął się pierwszy w historii naszej szkoły teleturniej, w którym rywalizowały drużyny uczniów i nauczycieli! Po stronie belfrów zasiedlii: pan dyrektor Tomasz Nabiałek (kapitan), pani Anna Pawlik, pani Katarzyna Cywińska oraz pan Jarosław Miśkiewicz. Uczniów reprezentowali przedstawiciele poszczególnych klas - Alicja Pacia, Karolina Gas, Natalia Rybak, a przewodziła im szalona i genialna przewodnicząca SU - Aniela Kula. Pierwsza runda (tworzenie rymów i wierszyków związanych ze szkołą) przyniosła prawdziwą porażkę uczniom (0 punktów!). Potem poszło im nieco lepiej, jednak nauczyciele wykazali się większą wie
Uwaga Rodzice!
Dzień Edukacji Narodowej (14 X 2013 r. poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Społeczność szkolna spotyka się na uroczystej akademii o 8:30 na szkolnej auli.
Uczniów obowiązują stroje galowe!
Obiady wydawane będą w stałych godzinach. Świetlica zapewniać będzie opiekę w codziennym trybie.
Alaaaaarm!
Na próbnym alarmie ewakuacyjnym spisaliśmy się całkiem nieźle (nauczyciele także ;-)) Wszyscy szczęśliwie dotarli na boisko. Na dworze świeciło słońce, ale trochę nas przewiało... Dlatego po przedstawieniu samorządu uczniowskiego oraz apelu porządkowym szybko wróciliśmy do klas. Oby nie przydarzył nam się prawdziwy alarm!
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych