• Nasi szachiści przyzwyczaili nas już do swoich sukcesów, tak było i tym razem. Startując pod opieką Pani Żanety Dyc w II MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM – „MISTRZ SZACHOWNICY” ponownie dali nam powody do dumy. W kategorii klas VII-VIII tuż za podium upalsował się Piotr Kotelski, w klasch I-III drugie miejsce zajął Jakub Baumann, a w kategorii klas IV-VI zwycięstwo odniósł Piotr Baumann.
      • 21 listopada kolejny raz obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tym razem uczniowie podczas przerw brali udział w grze, w której odpowiadali na pytania dotyczące życzliwości. Osoby, które w prawidłowej kolejności odwiedziły wszystkie stacje zadaniowe, otrzymały drobne upominki. Zaanażowanych w zabawę było naprawdę dużo!
      • Od 2-4 grudnia nasi dzielni ósmoklasiści borykali się z wcale nie najłatwiejszymi zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin próbny przysporzył nieco stresu, jednak z całą pewnością pozwolił też na oswojenie się z formułą sprawdzianu, który czeka naszych uczniów już w maju. Liczymy na wysokie wyniki! Czy będzie 100%? ;-)
      • W ramach zajęć poświeconych zdrowemu odżywianiu przyrządzaliśmy warzywne sałatki wg własnego pomysłu. Bardzo nam smakowały i zjedliśmy je zamiast drugiego śniadania.
      • Dnia 9.12.2024 r. zakończyła się „Świąteczna zbiórka słodyczy”. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym dobroczynnym przedsięwzięciu. Zebrano 40 kg słodyczy, które zostały przekazane do Fundacji Godne Życie, która rozdysponuje je dla najbardziej potrzebujących rodzin. Wielkie podziękowania Darczyńcom czyli Uczniom i Rodzicom, którzy z wielkim sercem wsparli akcję i przyczynili się do pomocy innym.
      • Za naszymi sportowcami bardzo pracowity miesiąc. Nasze młode reprezentantki, z klas IV-VI, mierzyły się ze swoimi rówieśniczkami w zawodach z siatkówki oraz piłki ręcznej. Dziewczęta w składzie: Ala Kasprzyk, Lena Czerwińska, Anna Chowaniec, Vanessa Umińska, Maja Maruszak, Julia Czapla, Eliza Barwa, Wiktoria Musialik, Inga Pawłowska, Hania Mirek, Lena Kurek po bardzo emocjonującym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu, uległy SP nr 20. W efekcie zajęły
      • Nasi młodzi siatkarze nie chcąc być gorsi od swoich koleżanek, również awansowali do finału wygrywając swoją grupę eliminacyjną. Mieli oni jednak trochę trudniejsze zadanie, gdyż rywalizowali bez wsparcie swojej gorącej publiczności z zawsze groźnymi siatkarzami ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 29. W pierwszym pojedynku pokonali rywali zza miedzy, kolegów ze Strzemieszyc (SP 5) w stosunku 2:1, by w ostatnim spotkaniu przypieczętować awans gładkim
      • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji miejskiego projektu edukacyjnego pt. „Kreatywna przerwa”. Projekt został stworzony w celu zapewnienia uczniom szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych atrakcyjnych, nowatorskich, kreatywnych przerw szkolnych.
      • ABONAMENT LUTY 2025

        60,00 PLN

        Termin płatności: 15.02.2025r.



        08 1560 0013 2002 7642 7000 0002

        Getin Noble Bank SA / Centrum Rozliczeniowe

        Tytuł przelewu: Opłata za obiady za ucznia (imię i nazwisko).
      • Nasi chłopcy po niezbyt udanym występie w fianle miasta w piłce ręcznej obiecali powetować sobie straty w finałach siatkówki. I dotrzymali słowa!!! Choć pierwszy mecz w turnieju finałowym nie zapowidał happy endu, zakończyliśmy zawody na drugim stopniu podium. W pierwszym spotkaniu mając wygraną na wyciagnięcie ręki (prowadzenie 13:12 w tie breaku), wypuściliśmy wygraną z rąk. Minimalna porażka ze szkołą sportową (SP33) wpłynęła mobilizująco na n
      • Informujemy, że nabór do dąbrowskich przedszkoli na rok szkolny 2025/2026 zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 628.2025 z dnia 22.01.2025r. będzie trwał w dniach:
      • Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej na rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się 10 marca 2025 r., a zakończy 2 kwietnia 2025 r. o godz. 15.00. W przypadku oddziałów sportowych nabór ruszy 10 marca 2025 r. i potrwa do 21 marca 2025 r. do godz. 15.00
      • Abonament za obiady w miesiącu MARCU 2025 wynosi 126,00 pln.

        Termin płatności: 15.03.2025r.



        08 1560 0013 2002 7642 7000 0002

        Getin Noble Bank SA / Centrum Rozliczeniowe
      • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jan Broniszewski zajął III miejsce w turnieju szermierczym 14 Puchar Żubrów 2025 w Skawinie, w kategorii U9 - szabla mężczyzn z ramienia Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.
      • W październikowo-listopadowe dni odczarowaliśmy nieco rzeczywistość, uczestnicząc w zajęciach na terenie naszej strzemieszyckiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
      • 13 marca w Zespole Szkół Sportowych odbyły się miejskie finały w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze uczennice walczyły dzielnie i dzięki zwycięstwu w ostatnim pojedynku ze Szkołą Podstwawą nr 16 uplasowały się na 3 miejscu podium w tegorocznych zmaganiach. Wielkie brawa dla naszych siatkarek - mamy nadzieję, że to dopiero pierwsze kroki w ich karierze sportowej. Pierwsze miejsce zgodnie z oczekiwaniami przpadło szkole sportowej, drugi stopień podi
      • Po roku przerwy wróciliśmy do naszej tradycji i uczciliśmy pierwszy semestr imprezą z nocowaniem w szkole! Klasy 4, 7 i 8 integrowały się podczas Olimpiady Sportów Dziwnych (rzut trampkiem do kosza i balonowy zbijak wzbudziły naprawdę dużo emocji!). Wybraliśmy się też na spacer w ciemnościach, podczas którego słyszeliśmy mrożące krew w żyłach głosy i spotkaliśmy dziwne postaci snujące się po szkolnych pomieszczeniach... Po posileniu się pizzą, o
          • Najlepsi uczniowie "dwójki"

            W ostatni piątek, podczas apelu, podsumowaliśmy osiągnięcia edukacyjne naszych uczniów. Wśród najlepszej dziesiątki znaleźli się:

            1. Aniela Kula – średnia 5,5

            2. Kamila Klimek – średnia 5,17

            3.Weronika Pieklak – średnia 5,08

            4. Karolina Gas – średnia 5,0

            5. Zuzanna Goj – średnia 5,0

          • Świetlicowy Turniej Warcabowy

            W ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami uczniowie klas I-III wytężali w świetlicy szkolnej umysły podczas turnieju warcabowego. I miejsce zajął Dawid Klimek, II miejsce Adam Koput, III miejsce Igor Barwa. Gratulacje!!!Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi, ku dużemu ich zaskoczeniu - bardzo egzotyczne owoce;-).W związku z dużym zainteresowaniem turniejem warcabowym uczniów klas starszych obiecujemy zorganizowac takowy w II semestrze.

          • Klasa V zdobywa Olimp!

            W piątek klasa V brała udział w zabawie edukacyjnej "Zobywamy Olimp!", będącej podsumowaniem cyklu lekcji języka polskiego związanych z mitologią. Uczniowie, podzieleni na grupy, rywalizowali walcząc o laur zwycięzców. Rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania w quizie, brali udział w olimpiadzie sportowej oraz prezentowali stroje bogów i bogiń greckich.

        • Szkolny konkurs recytatorski
          • Szkolny konkurs recytatorski

            Do szkolnego konkursu recytatorskiego przystąpili chętni uczniowie z klas 0-6. Jury (p. Halina Przybyła, p. Anna Sołtysik i p. Dawid Zub) oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, dyktcję oraz emisję głosu. Uczestnicy niejednokrotnie zaskakiwali nas poziomem recytacji, rekwizytami oraz ciekawym wyborem wierszy. Po burzliwych obradach jury wybrało zwycięzców :-) Serdecznie gratulujemy!

        • "Dwójka" - szachową potęgą :-)
          • "Dwójka" - szachową potęgą :-)

            Uczniowie „dwójki” po raz kolejny zabłysnęli na tle dąbrowskich szkół! Aniela Kula i Kamila Cywińska zajęły III miejsce w mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w szachach, a chłopcy - Patryk Piątek oraz Wiktor Molik - zostali niekwestionowanymi mistrzami naszego miasta! Serdecznie gratulujemy i bez ogródek stwierdzamy, że… JESTEŚMY Z WAS DUMNI smiley!!!

          • Najświeższe newsy sportowe!

            W styczniu męska reprezentacja naszej szkoły (P. Piątek, P. Maziarz, Dominik Łysak, P. Rączka, Sz. Kawalec, P. Boroń, M. Wróbel, M. Kilichowski, F. Bujalski, W. Molik) wygrała turniej siatkówki w Szkole Podstawowej nr 8 i w Szkole Podstawowej nr 29. Dzięki czterem zwycięskim meczom awansowaliśmy do finału miasta i znaleźliśmy się wśród cztery najlepszych drużyn. Pan Jarek puchnie z dumy wink!

          • Herbatka dla Babci i Dziadka

            W dniu 22.01.2013r tradycyjnie w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem "Herbatka dla Babci i Dziadka". Do szkoły bardzo licznie przybyli zarówno Babcie, jak i Dziadkowie naszych uczniów. Wychowankowie klas I - III zaprezentowali bogaty program artystyczny. Mieliśmy okazję obejrzeć dwa przedstawienia - " W krainie bajek" i  "Czarną bajkę" . Nie zabrakło także wierszy i piosenek o babci oraz dziadku. Wnuczkowie podziękowali swoim dziadkom za ich trud i opiekę odśpiewując głośno "Sto lat” oraz wręczając własnoręcznie zrobione upominki. Po zakończonej akademii, Babcie i Dziadkowie wraz z wnukami zostali zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

          • Czwartek był dniem zmagań uczniów klasy szóstej z próbnym sprawdzianem przygotowanym przez Wydawnictwo Pedagogiczne "Operon". Dzień później arkusz i klucz odpwowiedzi opublikowano w "Gazecie Wyborczej" oraz na stronie internetowej www.edulandia.pl.

            Przypominamy, że właściwy sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się 4 kwietnia br. Sprawdziany próbne organizujemy po to, by oswoić uczniów ze stresem, nauczyć planowania czasu pracy oraz sprawdzić ich dotychczasową wiedzę.

          • Wesołych świąt!

            Piątek, 21 grudnia, upłynął nam w iście świątecznej atomsferze. Najpierw oglądaliśmy jasełka przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów pod czujnym okiem księdza Grzegorza. Uroczystość uświetnił swą obecnością ksiądz probosz. Przedstawienie rozpoczęło się od castingu, który przeprowadzał sam św. Piotr. Okazało się, że nie tak łatwo dostać się do nieba (nawet nauczycielom ;-) Nie obyło się również bez tradycyjnej szopki z udziałem Marii, Józefa, dzieciątka, trzech króli, aniołów, pastuszków oraz kolędowania. Po życzeniach złożonych przez pana dyrektora Tomasza Nabiałka całej społeczności szkolnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkania wigilijne.

          • Ciekawe spotkania w bibliotece w Strzemieszycach

            Klasy I i II ostatnio dwukrotnie odwiedziły bibliotekę w Strzemieszycach. Najpierw uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Łukaszem Dębskim, autorem licznych książek dla dzieci i dorosłych. Pisarz wprowadził młodych czytelników w świat swoich książek. Opowiadał o warsztacie twórczym, o tym, jak powstawały jego pierwsze książki, o ilustracjach do nich (które wykonuje jego żona Anna), o dzieciach, zwierzętach i swoich pasjach. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które autor cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali autografy na pamiątkę.

          • 30 listopada odwiedzili nas krakowscy aktorzy, którzy zaprezentowali nam spektakl profilaktyczny pod tytułem "Trąba słonia Salomona". Z rozbawieniem śledziliśmy przygody małego słonia Salomona (pierwszego prawdziwego słonia z trąbą) oraz złośliwej małpki Fiki Miki. Aktorzy umiejętnie wciągali nas do przedstawienia - odpowiadaliśmy na pytania, budowaliśmy statek oraz ratowaliśmy Salomona dając mu dobre rady. Nawet wychowawczyni klasy I, pani Kasia Cywińska, zagrała rolę... żony słonia! Śmiechu było co niemiara! Jednak w trakcie dobrej zabawy przypomnieliśmy sobie o kilku istotnych sprawach... O tym, że należy szanować także mniejszych od nas... O ty, że zagrożeń możemy nauczyć się unikać... I o tym, że czasem po prostu trzeba powiedzieć "NIE"...

          • "Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju..."

            Jak co roku nie zapomnieliśmy o tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. I znów nasza aula zamieniła się w gabinet wróżb... Przy świetle świec, zapachu kadzidełek i dźwiękach mrocznej muzyki wszyscy uczniowie ( i niektórzy nauczyciele wink) zgłębiali tajemice przyszłości. Wróżki i wróżbici proponowali m.in. wróżenie z ręki, kuli, numerologię i interpretację snów. Oby spełniły się tylko dobre przepowiednie...

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

            Na początku akademii wysłuchaliśmy wzruszającej piosenki w wykonaniu Weroniki Pieklak. Następnie, aby odświeżyć pamięć i przypomnieć sobie, dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości "wsiedliśmy" do wehikułu czasu i przenieśliśmy się do czasów zaborów. Naszym przewodnikiem była osoba, która miała olbrzymi wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę - Józef Piłsudski (w tej roli - Wiktor Molik), który opowiedział nam o życiu w poszczególnych zaborach: pruskim, ruskim i austriackim. Dzięki znakomitemu chórowi (śpiewającego pod wodzą pani Edyty Szot) mogliśmy rówież wysłuchać pieśni żołnierskich - "Wojenko, wojenko" oraz "Pierwszej kadrowej". Akademię przygotowała klasa 6 wraz z wychowawczynią panią Anną Sołtysik.

          • Klasa II zakończyła przygotowania do konkursu "Śniadaniowa klasa" Uczniowie brali czynny udział w cyklu zajęć na temat zdrowego odżywiania .Tworzyli plakaty na temat : "Dlaczego musimy jeść " Ilustrowali przysłowia związane z jedzeniem . Rozmawiali o roli witamin w codziennym pożywieniu. Zapoznali się z wiadomościami z broszurki śniadaniowej klasy . Stworzyli w grupach talerze zdrowia i piramidy zdrowia. Rozwiązywali zagadki i  dyskutowali jak urozmaicić codzienne pożywienie. Planowali jadłospisy na kolejne dni. Układali rymowanki na temat margaryny śniadaniowej . Oglądali prezentacje na temat zdrowego żywienia. Wykonywali prace plastyczne na temat "Żyjmy zdrowo" oraz stworzyli gazetkę o zdrowym odżywianiu. Potem przygotowali uroczyste śniadanie w klasie wykorzystując różnorodne produkty przyniesione z domu oraz owoce dostarczone do szkoły w ramch programu "owoce w

          • W trosce o prawidłowy, wszechstronny rozwój dzieci uczęszczających do naszej szkoły przystąpiliśmy do udziału w programie Unii Europejskiej "Owoce w szkole". Program skierowany jest do uczniów klas I-III i ma na celu:

            - długoterminową zmianę nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie (na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe),

          • Halloweenowe spotkanie klas straszych

            W poniedziałek wszyscy lubiący się bać spotkali się na popołudniowym spotkaniu halloweenowym. Był straaaaaszny film, oglądany na materacach, kocach i ... pluszakach :-) Było też jedzonko i picie. Nie zabrakło wampirzych masek, malowania twarzy i straszenia. Bawiliśmy się również w robienie mumii, loterię "cukierek czy psikus" oraz haloweenową wersję "głuchego telefonu".

          • Sukces ... "naszej" nauczycielki!

            Minister Szumilas spotkała się z nauczycielami oraz pracownikami oświaty podczas uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Dzień Edukacji Narodowej stał się doskonałą okazją, aby nagrodzić, nauczycieli, pracowników oświaty oraz osoby działające na rzecz oświaty. W uznaniu wybitnej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Medal Komisji Edukacji Narodowej wręczono także "naszej" nauczycielce - wychowawczyni klasy II - mgr Jolancie Jureczko. Serdecznie gratulujemy!

          • Miniwystawa kotów

            W ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt w naszej szkolne odbyła się miniwystawa kotów. Właściciele "sierściuchów" mogli pochwalić się swoimi podpiecznymi oraz poopowiadać o ich zwyczajach i ulubionych zabawach. Po prezentacji wybraliśmy najsympatyczniejsze mruczki. I miejsce zajął Tasso Kamili Cywińskiej, a II Panterka Pauliny Cieślikowskiej i Weroniki Basy. Zwierzaki otrzymały zabawki oraz smakołyki.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 18.04.2025
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych