• Walentynkowa poczta przyjaźni

Tradycje należy podtrzymywać, więc mimo tego, że uczniów klas starszych nie ma w szkole, rozpoczynamy coroczną akcję! "Walentynkową pocztę przyjaźni" przenosimy jednak do świata wirtualnego, na znany już Wam Padlet. Jednak, kiedy chcecie, by osoba, do której kierujecie miłe słowa, znała adresata - nie zapomnijcie się podpisać. Posty będą przed ukazaniem się będą zatwierdzane przez opiekuna SU.

• Garść informacji dla klas I-III

Dyrekcja szkoły informuje, iż zajęcia dla klas I-III, od dnia 18.01.2021r. odbywać się będą w formie stacjonarnej w szkole. Początek zajęć godz.8.00. Wszystkie zajęcia będą zgodnie z planem zajęć, włączając zajęcia dodatkowe. Czynna jest świetlica szkolna oraz wydawane są obiady wszystkim, którzy korzystali z nich wcześniej. Uczniowie zobowiązani są do noszenia maseczek, do momentu wejścia do klasy oraz w sytuacjach kontaktu z uczniami innej klasy. Rodzic zobowiązany jest wyposażyć dziecko w środki ochrony osobistej. Maseczki jednorazowe, w sytuacji braku swojej dostępne na dyżurce. Uczniowie klasy III proszeni są o korzystanie z szatni, normalnie służącej jako szatnia na wf. (pierwsza od wejścia). Pozostałe klasy pozostają w swoich szatniach.

• Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Składamy wszystkim Rodzicom i Ucznom, serdeczne życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnej atmosfery. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.

Serdeczne życzenia świąteczne składają:
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy ZSP- nr 3 w Dąbrowie Górniczej.

• Harmonogram I semestru

Dyrekcja SP2 informuje, iż pierwszy semestr w naszej szkole kończy się 29 stycznia 2021 r. Do 23 grudnia 2020 r. zostaną wystawione proponowane oceny. Na ewentualną poprawę zostanie 2 tygodnie po feriach szkolnych. W sprawach poprawy ocen proszę kontaktować się bezpośrednio z nauczycielami z pomocą dziennika, telefonu lub meili. Od poniedziałku 1 lutego 2021 r . zaczyna się drugi semestr szkolny, na dzień dzisiejszy nie wiadomo w jakiej formie.

• Akcja "Kartka dla seniora"

Wprawdzie obecne czasy nie sprzyjają świątecznej aurze, jednak wspólnymi siłami możemy to zmienić! Odpowiadając na wezwanie Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza przystępujemy do akcji "Kartka dla seniora".

Co należy zrobić?

Należy wykonanać kartkę lub wiele kartek z motywem świątecznym i życzeniami. Jeżeli możecie, włóżcie je do koperty.

• Dzień Pluszowego Misia 2020

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zapraszamy na wyjątkową wystawę zdjęć "Selfie z misiem". Gratulujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej zabawy i zechcieli sprawić, by koronawirusowy świat stał się bardziej kolorowy i ciekawy! Mamy nadzieję, że przy następnej akcji będzie nas więcej. Pozdrawiamy serdecznie!

• Dzień Życzliwości 2020 przenosimy do świata wirtualnego!

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości.

Celem obchodów tego dnia jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie...

• Dzień Chłopaka

Nasi szkolni panowie mogli poczuć się dziś naprawdę wyróżnieni! Były życzenia, były prezenty (m.in. żele pod prysznic, maseczki, gry, krawaty i ...pizza) i były wybory tych naj... naj... naj... Dziewczyny głosowały w trzech kategoriach. I tak - PRZYSTOJNIAKIEM SZKOŁY został Michał z kl. 6 b, SPORTOWCEM - Wiktor z kl. 8, a GENENTELMENEM - Olek z kl. 6 b. Gratulujemy!

• "Gra o tron - Balladyna. Akt VI"

"Balladyna" Juliusza Słowackiego była w tym roku utworem wybranym do wspólnej lektury podczas akcji Narodowego Czytania. Nie możemy zapomnieć, że to także jedna z obowiązkowych pozycji na liście do egzaminu ósmoklasisty. Aby utrwalić znajomość lektury, wraz ze Stacją Kultury zapraszamy (szczególnie uczniów klasy 7 i 8) do udziału w "Grze o tron - Balladyna. Akt VI" - mobilnej grze w aplikacji Action Track. Dostęp do gry uzyskacie poprzez link https://tiny.pl/7jt9j

• Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej zajęła trzecie miejsce w finale miasta, który odbył się 09.05.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 13. W turnieju brało udział 4 zwycięzców poszczególnych eliminacji (SP 8, SP30, SP33, SP2). Nasi chłopcy do ostatniego spotkania walczyli o awans do etapu rejonowego, niestety w ostatnim meczu minimalnie ulegliśmy późniejszym triumfatorom - Szkole Podstawowej nr 30 (1:2). Mimo wszystko całej naszej drużynie nale
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers

Piątek 17.05.2024