• SZKOLNA LIGA SZACHOWA

Wraz z końcem lutego zakończyła się I runda zmagań w Szkolnej Lidze Szachowej uczniów klas I-III. Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka o podium trwała do samego końca. Na nalepszych czekały medale, dyplomy oraz drobne upominki szachowe. W kategorii dziewcząt czołowe lokaty zajęły: ELIZA BARWA, MILENA WIÓRKOWSKA, JULIA PECOLD oraz STEFANIA SZCZEPEK. Wśród chłopców najlepsi okazali się: PIOTR BAUMANN, MIŁOSZ CZERWIŃSKI, MIKOŁAJ MIŚKIEWICZ i MARCEL WIŚNIEWSKI. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia wdalszej rywalizacji!

• REKRUTACJA DO KLASY I

Rekrutacja pierwszy raz odbędzie się drogą elektroniczną w systemie NABO poprzez stronę internetową:

Oddział sportowy uruchomiony zostanie w Zespole Szkół Sportowych (Szkoła Podstawowa 33).

Wszystkie dokładne terminy postępowania rekrutacyjnego wraz z czynnościami rekrutacyjnymi zawarte są w Załączniku do Zarządzenia nr 2234.2022 Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej z dnia 17.01.2022 r.

• OBIADY – SZKOŁA  LUTY 2022
          • OBIADY – SZKOŁA LUTY 2022

KLASY I - IV

ABONAMENT LUTY 2022 – 50,00 pln

Termin płatności: 10.02.2022r.

UWAGA! INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI oraz KWARANTANNAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 04-02-2022.

• Zdalny wolontariat w SP2

Już w październiku, za pośrednictwem p. Anny Sołtysik, nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja. Uczniowie, którzy zgłosili się do akcji brali udział w tzw. zdalnym wolontariacie. Każdego roku fundacja wysyła podziękowania do osób, które wspierają jej działania. I właśnie takie listy pisali (ręcznie!) nasi siódmoklasiści i ósmoklasiści. Do wolontariatu przystąpiło 25 uczniów - jesteśmy z nich naprawdę dumni :-) Szczególne słowa uznania kierujemy jednak do rekordzistów, czyli osób, którym udało się napisać 20 listów! Są to Oliwia Dz., Kuba T., Oliwia M., Aleksandra S. i Nadia W.

• OBIADY GRUDZIEŃ 2021

Abonament za obiady w miesiącu GRUDNIU wynosi 60,00 pln.

Termin płatności: 10.12.2021r.

• "Tu nasze miejsce, to nasz kraj!"

"Tu nasze miejsce, to nasz kraj!" - śpiewały dziewczęta z klasy 8 podczas apelu z okazji Święta Niepodległości. Ich anielskie głosy zachwyciły chyba wszystkich! Oprócz wierszy i piosenek mieliśmy również okazję obejrzeć filmiki pokazujące drogę Polski do odzyskania niepodległości (w filmiku dla młodszych uczniów narratorem opowieści była sama Kasztanka, czyli koń Marszałka Józefa Piłsudskiego). Prawie wszyscy podkreślili uroczysty charakter spotkania strojem galowym lub strojem w barwach narodowych. A niektórzy mieli nawet wąsy jak Józef Piłsudski!

• Mamy Niepodległą!

W dniu 11 listopada - Dniu Święta Niepodległości - życzymy całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

• Konkurs na lampion z dyni

29 października na szkolnej auli odbył się konkurs na najciekawszy lampion z dyni. Jego inicjatorką była Zuzanna Klimas – zastępczyni przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy popisali się nie lada wyobraźnią i sprawnością manualną. Wybór zwycięskich prac do łatwych nie należał, ale ostatecznie jury wydało następujący werdykt:

• Nasi szachiści w finale wojewódzkim

Po znakomitych występach na poprzednich etapach nasi szachiści mieli okazję wystąpić w finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w szachach. Mając za rywali praktycznie samych zawodników klubowych udało im się uplasować w środku stawki. Nasza drużyna występując w składzie: Natalia Furgał, Tomasz Jersz, Piotr Kotelski, Piotr Baumann oraz Michael Pniak zajęła ostatecznie 8 miejsce. Pan Jarek jest bardzo dumny zeswoich podopiecznych. Gratulacje i powodzenia na kolejnych zawodach!

• #dyktandona11listopada

Za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł na wybrany cel charytatywny!

O tym, do kogo trafią środki, zadecydują uczestnicy dyktanda poprzez głosowanie.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Już teraz zaloguj lub zarejestruj się na stronie Dyktanda.pl i kliknij ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU, a następnie 11 listopada 2021 r. rozwiąż dyktando.

• OBIADY LISTOPAD 2021

Abonament za obiady w miesiącu LISTOPADZIE wynosi 76,00 pln.

Termin płatności: 10.11.2021r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGOD DO DNIA 04-11-2021

• Nasi szachiści znowu niepokonani!

W dniu 27.10.2021 r. w Czeladzi odbył się ćwiećwinał wojewódzkich Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych. Nasza drużyna w sładzie: Piotr Baumann, Natalia Furgał, Tomasz Jersz, Piotr Kotelski oraz Michael Pniak znowu nie znalazła pogromców. Tym razem w pokonanym polu zostawiliśmy aktualnych mistrzów Dąbrowy Górniczej, czyli szachistów ze Szkoły Podstawowej nr 21. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers

Piątek 03.05.2024