• Jesteśmy wicemistrzami Dąbrowy Górniczej!

We wtorkowe przedpołudnie nasza drużyna w składzie: Natalia Furgał, Piotr Kotelski, Tomasz Jersz, Michael Pniak oraz Piotr Bauman stanęła w szranki z zawodnikami pozostałych szkół podstawowych, podczas rozgrywanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Szachowych Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej. Notując dwa remisy oraz zwycięstwa we wszystkich pozostałych pojedynkach zostaliśmy wicemistrzami miasta. Dzięki wysokiej lokacie bedziemy mogli kibicować naszym szachistom na kolejnym etapie, czyli w zawodach rejonowych. Składamy wielkie gratulacje i życzymy powodzenia!

• Dzień Piżamy w szkole już 8 października !

Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

Dla wielu podopiecznych Fundacji Liczy się Czas piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem - dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę naszych codziennych ubrań w piżamy. Mamy nadzieję, że uczniów dołączą też nauczyciele :-)

• Chcemy bezpiecznie odkrywać Internet!

6 października klasa 4 uczestniczyła w spektaklu pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" oraz w interaktywnym spotkaniu online na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem. Udział w wydarzeniu miał na celu pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Czwartoklasiści uświadomili sobie zagrożenia czyhające na nich w sieci oraz dowiedzieli się, jak mogą sobie z nimi poradzić.

• Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ośrodka.

Od osób zgłaszających się do Ośrodka nie wymaga się skierowania, a wizyty są bezpłatne - w ramach NFZ. Wsparcie ukierunkowane jest na zdiagnozowanie problemu, szukanie rozwiązań, pomocy oraz współpracy z opiekunami, szkołą, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.Oferta Ośrodka skierowana jest dla dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, ale cierpią ponieważ maja trudności w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji i zachowań, spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami, doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych, zachowują się agresywnie i impulsywnie i stosują zachowania autodestrukcyjne. Ośrodek wyraża gotowość pracy w naturalnym środowisku dzieci i młodzieży (dom, szkoła, przedszkole). Zapewnia równi

• OBIADY Październik 2021

Abonament za obiady w miesiącu PAŹDZIERNIKU wynosi 84,00 pln.

Termin płatności: 10.10.2021r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO W DNIU 04-10-2021

• POWRÓT NA  ARENY SPORTOWE
          • POWRÓT NA ARENY SPORTOWE

W środowe przedpołudnie nasi uczniowie rozpoczeli tegoroczne zmagania sportowe. Na Pogorii III odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w biegach przełajowych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplsowali się na 5 miejscu. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali:

Chłopcy

Kuba Targowski, Grzegorz Krzakiewicz, Leon Pawlik, MateuszKoziołek, Błażej Poros, Adrian Topolski;

• Kampania LEKKI TORNISTER

Szanowni Rodzice!

Lekki Tornister to kampania informacyjna na temat profilaktyki wad postawy, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a - co za tym idzie - działanie na rzecz prostych dziecięcych kręgosłupów.

1. Podczas zakupu tornistra należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego został wykonany, a także czy posiada on specjalnie wyprofilowany tył. Trzeba pamiętać, by waga pustego tornistra nie przekraczała 1 kg.

• Nowy rok szkolny

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie

9.00 dla klas 1-3,

10.00 dla klas 4-8,

w zależności od pogody na dworze lub sali gimnastycznej.

Wewnątrz szkoły obowiązuje noszenie maseczek.

• OBIADY SZKOŁA 2021/2022

Informujemy, iż żywienie uczniów w naszej placówce rozpocznie się 08 września 2021. Osoby zainteresowane żywieniem dzieci w szkole w formie obiadów prosimy o dokonywanie pisemnych zgłoszeń na załączonym formularzu (formularz w wersji papierowej do pobrania na również na dyżurce szkolnej). Kartę zgłoszenia dziecka na żywienie należy złożyć w wersji papierowej na dyżurce szkolnej (SKRZYNKA-ZGŁOSZENIA NA OBIADY).
            Deklaracja złożona na początku roku szkolnego obowiązuje przez cały rok szkolny do odwołania.

• Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25.06.2021r. (piątek) o godzinie:

klasy I-III godzina 9.00

klasy IV-VIII godzina 10.00

Zakończenie odbędzie się na boisku szkolnym, po czym zostaną wręczone świadectwa przez wychowawców.

W razie niepogody uroczystości zostaną przeniesione do sali gimnastycznej.

• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers

Czwartek 02.05.2024