• OBIADY SZKOŁA - LUTY 2023

Abonament za obiady w miesiącu LUTYM wynosi 100,00 pln.

Termin płatności: 15.02.2023r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 07-02-2023

• PIERWSZE KROKI NA ARENIE SZACHOWEJ

Uczniowie klasy pierwszej wkroczyli w nowy rok szachowym krokiem. W czwartek rozegrali swój pierwszy turniej szachowy. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, ale zgodnie z duchem fair play. Żaden z uczestników nie zakończył zmagań z pustymi rękoma. Dla pana Jarka największą nagrodą były uśmiechy na twarzach przyszłych mistrzów szachowych:)

• Ramowy plan „VI NOCY W SZKOLE”

Ramowy plan „VI NOCY W SZKOLE”:
            1. 19:00 - zbiórka uczestników imprezy, przygotowywanie miejsc noclegowych, przebieranie w stroje sportowe.
            2. 19:45 - Oficjalne powitanie uczniów oraz przypomnienie najważniejszych punktów programu imprezy oraz regulaminu.
            3. 20:00 - Olimpiada Sportów Dziwnych, Dziwacznych i Całkiem Zwykłych.
            4. Wspólny posiłek - możliwość zamówienia pizzy (prosimy o ustalenie dowosu w godz. 21.30-22.00).
            5. W poszukiwaniu ducha starej nauczycielki biologii… Nocne zwiedzanie szkoły (z latarkami).
            6. Projekcja filmu (aula szkolna)/gry planszowe (korytarz na pierwszym piętrze).
            7. Wieczorna toaleta.
            8. Cisza nocna – 24:00/1:00 (bez negocjacji).
            9. 6:30 – pobudka.
            10. Sprzątanie korytarzy szkolnych i miejsc noclegowych.
            11. 7:00 – oficjalne zakończenie imprezy.

• Regulamin VI Nocy w Szkole

Regulamin „VI Nocy w Szkole”

§ 1.

Postanowienia początkowe:

1. „VI Noc w Szkole” jest wydarzeniem rozrywkowym skierowanym do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Górniczej.

2. „VI Noc w Szkole” odbędzie się 13/14 stycznia 2023 r. w godzinach od 19:00 do 7:00.

§ 2.

Zasady:

• OBIADY SZKOŁA - STYCZEŃ 2023

Abonament za obiady w miesiącu STYCZNIU wynosi 55,00 pln.

Termin płatności: 15.01.2023r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 06-01-2023

• Świąteczny turniej szachowy

W środowe popołudnie nasi najlepsi szachiści wzięli udział w świątecznym turnieju szachowym. Rywalizacja była bardzo zacięta, nikt nie zamierzał oddawać wygranej bez walki. Wszystko odbywało się jednak w przyjaznej atmosferze i w duchu fair play. Na koniec wszyscy byli zadowoleni bo nikt nie zakończył zmagań z pustymi rękoma. Nasi uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach. Poszczególne wyniki przedstawiają się następująco:

• Powróżyć, powróżyć...?

Po dwuletniej przerwie "covidowej" wróciliśmy do naszej szkolnej tradycji i przygotowaliśmy Andrzejkowy Gabinet Wróżb. W mroczno-magicznej atmosferze nasi goście mogli poznać przyszłość - np. zawód lub imię męża czy żony. Wróżono z kart, kości i daty urodzenia... Czy proroctwa naszych wróżek i wróżbiaży się sprawdzą...?

• Takie wiadomości lubimy!

Uczeń kl. 5, Filip Makuła, zajął II miejsce w konkursie fotograficznym „Rzadki gość – śnieg”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach projektu „Akcja Popularyzacja”. Na zdjęciu - wygrana praca Filpa zatytułowana "Śnieżne diamenty". Gratulujemy!

• MAMY FINAŁ

W minioną środę w naszej szkole odbył się drugi, z cyklu trzech, eliminacyjnych turniejów siatkarskich. Dzięki zwycięstwu nad zawodnikami z SP 22 nasi młodzi siatkarze na jeden turniej przed końcem eliminacji, zapewnili sobie miejsce w ścisłym finale! Naszą szkołę reprezentowali:

PIOTR BAUMANN, DAWID WOLDON, FILIP MAKUŁA, YEHOR KOROHOD, WOJCIECH SZUMILAS, ALEKSANDER WAWRZYNIAK, TOMASZ LEBIODA, KACPER GŁUSZEK, FILIP KNAPCZYK.

• WARSZTATY PRZYSZŁOŚCI

Pod koniec listopada nasi ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego. W trakcie zajęć mieli okazję wykazać się swoją bogatą wiedzą, wyobraźnią oraz kreatywnym myśleniem. Młodzież podczas wykładów oraz dyskusji mogła się dowiedzieć jak wygląda aktualnie rynek pracy, poznać możliwe ścieżki kariery zawodowej. Każdy z przyszłych absolwentów miał także okazję do autoprezentacji przed szerszym gronem odbiorców. Miejmy nadzieję, że warsztaty pomogą uczniom w zdefiniowaniu swoich celów i planów zawodowych na przyszłość.

• SIATKARZE RUSZYLI DO BOJU!

W swoim pierwszym, z cyklu trzech turniejów, nasi chłopcy odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli porażkę. W pierwszym meczu musieli uznać wyższość młodych siatkarzy z SP 16 (2:0), natomiast w drugim pojedynku pokonali w takim samym stosunku róweiśników z SP 22. Nasi reprezentanci z uwagi na liczne absencje spowodowane chorobą grali w mocno odmłodzonym składzie, tym bardziej należ im się brawa za osiągnięte wyniki. W pierwszych zawodach naszą szkołę reprezentowali:

• Święto Niepodległości

10 listopada odbyłą się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod opieką pani Jolanty Jureczki zachwycili nas swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Uroczystość uświetniły także piosenki wykonane przez szkolny chór i uczennice z klasy VIII.

• OBIADY SZKOŁA - GRUDZIEŃ 2022

Abonament za obiady w miesiącu GRUDNIU wynosi 80,00 pln.

Termin płatności: 15.12.2022r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 05-12-2022

• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers

Czwartek 02.05.2024