• Wycieczka do Krzykawki

W dniu 2 października 2023 r. klasa IV udała się na wycieczkę do Dworku w Krzykawce. Jedną z atrakcji był przejazd autobusem a potem 20 minutowy spracer. Po dotarciu do placówki odbyły się zajęcia w pracowni ceramicznej, na których mogliśmy się bawić "błotkiem" tworząć piękne dzieła. Po ciężkiej pracy artystycznej zjedliśmy kiełbaski z grilla, chlebek opiekany i ... grilowane pianki. Najedzeni pozbieraliśmy kasztany, pograliśmy w piłkę oraz poszliśmy na plac zabaw. Niestety w drodze powrotnej znowu czekał nas spacer (tym razem z górki) i jazda autobusem. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

• OBIADY SZKOŁA - PAŹDZIERNIK 2023

Abonament za obiady w miesiącu PAŹDZIERNIKU wynosi 121,00 pln.

Termin płatności: 15.10.2023r.

UWAGA! INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI LUB NIETERMINOWYMI WPŁATAMI BĘDĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 08-10-2023.

• Rada Rodziców

SZANOWNI RODZICE !

Rada Rodziców posiada konto bankowe o numerze:

Wpłaty na fundusz Rady Rodziców prosimy kierować na powyższe konto.

W tytule wpłaty prosimy podać:

- Imię i nazwisko ucznia oraz klasa

• Spotkania z Pszczelarzem

14.09.23 r. uczniowie klasy 2 uczestniczyli w spotkaniu z p. pszczelarzem w Filii nr 8 MBP. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, poznaliśmy budowę ula i proste sprzęty pszczelarza. Założyliśmy kosmiczny kombinezon i poszliśmy na dach biblioteki zajrzeć do ula. Trochę się baliśmy, ale kto był odważniejszy, mógł nawet potrzymać ramki wypełnione miodem i pyłkiem pszczelim. Robiliśmy też świece. Później były też gry na placu biblioteki i gra w szachy. To był bardzo fajny dzień.

• III Szkolny Dzień w Piżamach

Codziennie rano wstajesz, myjesz zęby, czeszesz się, ubierasz i wychodzisz z domu? Dla Ciebie to rutynowe czynności, nad którymi się wcale nie zastanawiasz. Jednak dla dzieci chorych onkologiczne to marzenie, na którego spełnienie czekają często miesiącami. Ich codziennością jest szpitalny oddział i… piżama. Dlatego, solidaryzując się z dziećmi onkochorymi i przypominając o profilaktyce chorób dziecięcych, zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w Dniu w Piżamie w najbliższy piątek, 29 września.

• Zbieramy talenciaki!

Wystartowała druga edycja kampanii „Szkoły pełne talentów”. Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia naszej szkoły.

W ubiegłym roku szkolnym, dzięki Waszej pomocy, udało nam się uzbierać na przenośny głośnik, sygnalzator świetlny reagujący na zbyt duży hałas oraz znacznki drużyn do gier zespołowych.

• Rozpoczynamy sezon sportowy!

W dniu 22.09 nasi chłopcy uczestniczyli w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w biegach przełajowych. Każdy z nich musiał pokonać morderczy dystans 1000 metrów. Do ostatnich metrów nasi reprezentanci walczyli o awans do etapu rejonowego, niestety, pomimo zaciętej walki, nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 6 miejsce, które należy uznać za bardzo dobre, zważywszy na fakt, że byliśmy najmłodszą drużyną w gronie wszystkich startujących zespołów. Nasi lekkoatleci wystąpili w składzie: Dawid Woldon, Yehor Korohod, Michał Kalota, Kacper Głuszek, Piotr Baumann, Mikołaj Miśkiewicz. Na pewno jeszcze o nich usłyszycie ;)

• Sezon sportowy zakończony z przytupem!

W dniu 16 czerwca nasi uczniowie zakończyli zmagania sportowe startując w silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostwach Zagłębia Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. W kategorii klas IV-VIII na drugim miejscu skalsyfikowana została Natalia Furgał. W młodszej kategorii najwyższe, czwarte miejsce zajął Adam Baumann, a piąte Antonina Bartnik. Pozostali nasi reprezentanci spisali się również znakomicie, aż 4 naszych szachistów znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów (6,7,9 miejsce). Zważywszy na fakt, iż dla wielu z nich był to pierwszy start na arenie pozaszkolnej, tym bardziej należą im się wielkie brawa. Pan Jarek pęka z dumy!

• Dzień Sportu

Nowa galeria Dzień Sportu została dodana do albumu fotograficznego

1.06. (po pandemicznej przerwie) powróciliśmy do organizacji Dnia Sportu :-) Było warto! Te emocje... Ta zabawa... Ten luz bez zwykłych lekcji...! Co robiliśmy? Braliśmy udział w przeróżnych konkurencjach - rzut do kosza, podnoszenie wiader z wodą, trafianie rzutką w balony, segregowanie monet, jazda na hulajnodze i skoki w workach - to tylko niektóre z nich. Na każdym stanowisku wyłoniliśmy jedego mistrza. Z kolei jednostkowy udział w zawodach przekładał się na sukces całej klasy - w tym przypadku klasy 5!

• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers

Czwartek 02.05.2024