Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu. W tym roku uroczystość „Herbatka dla Babci i Dziadka” odbyła się 17 stycznia 2019r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły. Zgromadzonych gości przywitał Pan Dyrektor. Potem były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Mamy laureatkę!
Ogromnie miło nam poinformować, iż uczennica kl IV b Róża Sadkowska została laureatką XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla Szkół Podstawowych i Średnich. W nagrodę jej wiersz ukazał się w tomiku, który opatrzony jest recenzją wybitnych osobistości ze świata kultury i sztuki. Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu recenzowały m.in. takie osobistości jak: Jan Miodek, Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Anna Dymna oraz Jacek Cygan. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Róża napisała utwór o tematyce patriotycznej. Opiekunem konkursu była Anna Staszewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wiersz przedstawaimy poniżej:
Ja mieszkam w Tobie
i wielbię Cię
Setki lat temu straciliśmy Cię
Walczyliśmy o Ciebie
O honor Twój
Trzymaliśmy w serduszkach
W nadzieii na lepsze dni
Jestem Polakiem
Ja Twoim dzieckiem
Tyś moją matką
i kocham Cię za to.
PRZED NAMI IV NOC W SZKOLE !!!
RAMOWY PLAN IV NOCY FILMOWO-SPORTOWEJ
- 19:00 - zbiórka uczestników imprezy.
- Oficjalne powitanie uczniów oraz przypomnienie najważniejszych punktów programu imprezy oraz regulaminu.
- Przygotowanie miejsc noclegowych.
- Olimpiada Sportów Dziwnych/Nocne zawody w… ? (sala gimnastyczna).
- Wspólny posiłek - możliwość zamówienia pizzy (około godz. 21.30).
- Nocne zwiedzanie szkoły (z latarkami).
- Projekcja filmu (aula szkolna)/gry planszowe /tenis stołowy (korytarz na pierwszym piętrze).
- Wieczorna toaleta.
- Cisza nocna – 24:00/1:00 (do negocjacji).
- 6:30 – pobudka.
- Sprzątanie korytarzy szkolnych i miejsc noclegowych.
- 7:00 – oficjalne zakończenie imprezy.
REGULAMIN "IV NOCY W SZKOLE" oraz OŚWIADCZENIA RODZICÓW
Regulamin „IV Nocy w Szkole”
§ 1.
Postanowienia początkowe:
1. „IV Noc w Szkole” jest wydarzeniem rozrywkowym skierowanym do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Górniczej.
2. „IV Noc w Szkole” ma odbyć się 8/9 lutego 2019 r. Od godziny 19:00 do 7:00.
§ 2.
Zasady:
1. Na terenie Szkoły podczas „IV Nocy w Szkole”, równolegle z „IV Noc w Szkole”, obowiązuje Statut Szkoły oraz zasady kultury osobistej. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do ich przestrzegania i podporządkowania się opiekunom.
2. Obowiązuje bezwzględny zakaz przynoszenia i spożywania wszelkich używek.
3. Organizatorzy mają prawo przerwać udział w imprezie uczniom, którzy nie przestrzegają obowiązujących zasad objętych regulaminem (po uprzednim zawiadomieniu rodziców/opiekunów). W takim przypadku rodzic/opiekun ma obowiązek odebrać podopiecznego.
§ 3.
Organizacja:
1. Do wstępu na „IV Noc w Szkole” upoważnia pisemna zgoda, podpisana i wypełniona przez rodzica/opiekuna i dostarczona do organizatorów do 1 lutego.
2. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów organizatorzy podejmują się przeprowadzenia imprezy dla maksymalnie 40 osób. W pierwszej kolejności prawo do uczestnictwa w imprezie mają uczniowie klas IV, V, VI (którzy nie brali udziału we wcześniejszych edycjach). Dodatkowym kryterium jest zachowanie nie budzące większych zastrzeżeń. Ostateczna decyzja odnośnie udziału w imprezie należy do organizatorów.
3. Wszyscy uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie:
a) jedną karimatę/materac,
b) śpiwór/koc,
c) latarkę,
d) podstawowe wyżywienie (lub pieniążki w przypadku chęci zamówienia pizzy), herbatę,
e) talerzyk, kubek, łyżeczkę,
f) szczoteczkę, pastę,
g) strój sportowy,
h) strój do spania.
§ 4.
Organizator:
1. Organizatorami IV Nocy Filmowo-Sportowej są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Górniczej – mgr Anna Sołtysik, mgr Jarosław Miśkiewicz, mgr Dawid Zub oraz Samorząd Uczniowski.
§ 5.
Postanowienia końcowe:
1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub regulaminu IV Nocy Filmowo-Sportowej.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania IV Nocy Filmowo-Sportowej.
OŚWIADCZENIE RODZICÓW
Wyrażam zgodę na udział mojego/mojej* syna/córki* …………………..………………………….. w „IV Nocy w Szkole”, która odbędzie się 8/9 lutego 2019 roku (19:00-7:00).**
Oświadczam, że mój/moja syn/córka* jest zdrowy/zdrowa* i może uczestniczyć w zawodach sportowych.
Biorę odpowiedzialność finansową za szkody materialne wynikające z nieprzestrzegania regulaminu spowodowane przez moje dziecko.
Oświadczam, że zapoznałem/-łam się, wraz z dzieckiem, ze statutem szkoły oraz regulaminem „IV Noc w Szkole” (dostępnym na stronie internetowej szkoły***).
Po zakończonej imprezie dziecko obiorę osobiście/samodzielnie wróci do domu*.
W przypadku podjęcia przez organizatorów decyzji wydalenia ucznia z „III Nocy w Szkole” (w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu) odbiorę dziecko osobiście ze szkoły.
……………………………………….
(aktualny numer telefonu )
……………………………......
(podpis rodzica/opiekuna )
* niepotrzebne skreślić
** więcej informacji o III Nocy Filmowo-Sportowej w regulaminie
***www.sp2dg.edupage.org
MAMY NOWY SPRZĘT SPORTOWY
Od kilku dni nasi uczniowie mają okazję korzystać w pełni z nowego sprzętu sportowego otrzymanego w ramach wygranej w ogólnopolskim konkursie "Rusz się z K". Szkoła otrzymała sprzęt o wartości ponad 3 tys. zł, w tym materace, drabinki, kije do hokeja, piłki do siatkówki, piłki ręcznej oraz wiele innych atrakcyjnych sprzętów. Dodatkowo każdy z uczniów, który prezentował w filmiku swoje talenty aktorskie stał się posiadaczem głośnika bezprzewodowego. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników (Natalia Mielczarska, Amelia Janas, Magdalena Cieślik, Szymon Skupień, Oskar Dłubis, Kacper Garwol, Filip Sołtysik, Igor Barwa, Adam Koput, Bartosz Wszelaki, Dawid Manowski) oraz opiekunów.
Życzymy miłego korzystania!!!
„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”
Dzięki Fundacji Dbam o Mój Zasięg nasza szkoła przystąpiła do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem
„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”
Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych.
Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji – na pewno ktoś ucieszy się z kartki od Was!
DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
- Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
- To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
- Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
- Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
- Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
- To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
- To naprawdę łatwe i fajne J
POWODY DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ:
- Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
- Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
- Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie tradycji.
REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWANY:
- Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
- Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
- W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
- Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia, a także kreatywność.
- Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
- Dzieci poznają historię swojej rodziny.
- Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób.
- Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi.
- Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych.
Kartki można otrzymać u wychowawców (przedszkole i klasy I-II) lub u p. Anny Sołtysik (klasy IV-VIII).
Uwaga! Prosimy o pomoc!
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną. W ramach inicjatywy nasza szkoła zgłosiła się do udziału w KONKURSIE, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki gry oraz szkolenia dla nauczycieli. Tematem pracy konkursowej było zachęcenie innych do aktywności fizycznej. Jak się pewnie domyślacie, nie umieliśmy tego zrobić nudno i poważnie . W naszym filmie, z zacięciem iście kabaretowym, przedstawiliśmy niekonwencjonalne i mało oczywiste korzyści płynące z uprawiania sportu. Wszak uczniowie naszej szkoły słyną z uprawiania różnych sportów – WALKI z samym sobą na sprawdzianie, SPRINTU do pokoju po powrocie rodziców z zebrania, RZUTU fochem przy wystawianiu oceny na semestr, a nawet SUMO… Ale w TENISA ZIEMNEGO to jeszcze nie grali…
10 zwycięzców wybiorą organizatorzy konkursu, 60 zostanie wyłonionych w drodze głosowania internautów. Głosowanie rusza 19 listopada. CODZIENNIE MOŻNA ODDAWAĆ 5 GŁOSÓW. Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna udzieli nam wsparcia J Rodzice, nauczyciele, uczniowie – zbieramy siły i głosujemy!!!
Konkurs literacko-plastyczny "Kartka dla Polski"
Regulamin szkolnego konkursu literacko-plastycznego
„KARTKA DLA POLSKI”
Konkurs polega na wykonaniu najpiękniejszej i najciekawszej kartki z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
1. Celem konkursu jest:
• popularyzowanie polskich tradycji,
• rozwijanie zdolności literackich,
• rozwijanie tradycji patriotycznych, przynależności narodowej,
• rozwój talentów artystycznych,
• pobudzenie wyobraźni twórczej,
• organizacja czasu wolnego.
2. Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 grupy wiekowe:
grupa I - klasy 0-II
grupa II - klasy IV-VIII
3. Uczestnik konkursu może dostarczyć maksymalnie jedną pracę.
4. Format pracy nie może przekroczyć formatu A4.
5. Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz życzenia urodzinowe.
6. Prace konkursowe uczestnicy wykonują dowolną techniką.
7. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię i nazwisko autora oraz klasę.
8. Konkurs trwa od 8.11.2018 do 23.11.2018 roku.
9. Prace należy dostarczyć do wychowawców lub do pani Anny Sołtysik (sala22).
10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 26 listopada.
11. Kryteria oceny będą obejmowały: oryginalną treść życzeń, pomysłowość, technikę i estetykę wykonania,
12. Prace zostaną ocenione przez powołaną do tego celu komisję. W skład komisji wejdą nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
13. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody książkowe i dyplomy.
14. Decyzja komisji w sprawie przyznania nagród jest ostateczna.
Hołd bohaterom...
11 listopada wspólnie z mieszkańcami naszej dzielnicy świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości, która odbyła się w Bazylice NSPJ, modliliśmy się za naszą Ojczyznę oraz śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Udaliśmy się również pod pomnik bohaterów Dąbrowy Górniczej i Strzemieszyc. Tam nasi przedstawiciele złożyli hołd i kwiaty poległym.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 dla NIEPODLEGŁEJ!
100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy naprawdę pięknie!
Najpierw spotkaliśmy się na uroczystym koncercie "Zaśpiewajmy razem". Zaangażowanie, odwaga i piękne interpretacje występujących artystów zapewniły publiczności niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i radości. Dobór repertuaru tematycznie dotykał różnych okresów historii naszej Ojczyzny. Usłyszeliśmy m.in. "Rotę" (wyk. Natalia i Amelia z kl. 6), "Dziś idę walczyć, Mamo" (wyk. Zuzia, Paulia, Kacper, Filip i Kacper z kl. 7), "Biały krzyż" (wyk. Amelia z kl. 6), "Kwiaty polskie" (wyk. Weronika, Liliana i Ola z kl. 2) czy "Taki kraj" (wyk. Lena, Ola, Julka i Nadia z kl. 5). W koncercie mogli wziąć również udział nauczyciele i rodzice - tak więc mieliśmy możliwość obejrzenia występów nauczycielki przedszkola pani Magdaleny Szreniawy ("Rozkwitały pąki białych róż", "Psalm stojących w kolejce") oraz taty Leona, pana Michała Pawlika, który akompaniował przy piosence "Kocham wolność". Nie sposób nie wspomnieć też o wspaniałych występach grupy zerowej (taniec '"Flaga"), uczniów klasy II ("Urodziny Polski") i Julki z klasy V ("Koncert dziecięcy").
Po koncercie udaliśmy się na plac szkolny i rozpoczęliśmy układanie żywej flagi. Łatwo nie było (przedszkolaki naprawdę nie ułatwiały sprawy ), ale daliśmy radę!
O 11:11 w ramach akcji ogólopolskiego bicia rekordu gromkim chórem odśpiewaliśmy hymn Polski .
Zdjęcia z obchodów Święta Niepodległości znaleźć można w albumie fotograficznym.
Hurrra! Mamy MAGICZNY DYWAN!
Od kilku tygodni dzieci w naszym przedszkolu bawią się i uczą z „magicznym dywanem”. Tym mniej wtajemniczonym wyjaśniamy, że jest to zintegrowany system czujników ruchu, który za pomocą projektora, komputera i modułu interaktywnego wyświetla obraz na podłogę, tworząc tym samym wirtualny „magiczny dywan”. Gry i zabawy z tym narzędziem edukacyjnym doskonalą różne umiejętności m.in. małą i dużą motorykę, percepcję wzrokową i pamięć. Pomagają też dzieciom utrwalić i wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu matematyki, przyrody, czytania (gr.0). Przedszkolaki mogą się bawić pojedynczo lub w grupie. Ulubione zabawy naszych podopiecznych to: „Woda”, „Pianino”, „Tropiciele śladów”, „Elf”, „Wesołe minki ” i „Balony".
Kim jesteśmy? Jesteśmy zwycięzcami!
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że ... JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI ogólnopolskiego konkursu "Rusz się z K". Udało nam się wygrać 2500 zł na wyposażenie sportowe dla naszej szkoły. Jak tego dokonaliśmy? To proste :
1. Zebraliśmy drużynę pozytywnie zakręconych, podchodzących z dystansem do siebie osób (Natalia Mielczarska, Amelia Janas, Magdalena Cieślik, Szymon Skupień, Oskar Dłubis, Kacper Garwol, Filip Sołtysik, Igor Barwa, Adam Koput, Bartosz Wszelaki, Dawid Manowski), którą w ryzach starali się utrzymać nauczyciele - pani Anna Sołtysik i pan Jarosław Miśkiewicz.
2. Podjęliśmy wyzwanie YouTouberów i opracowaliśmy plan zawodów w stylu retro.
3. Zorganizowaliśmy zawody i nakręciliśmy filmiki.
4. Adam i Bartosz zajęli się montażem, dodawaniem napisów i muzyki.
5. Gotowy filmik zgłosiliśmy do konkursu.
6. Jury zobaczyło nasze dzieło, padło na kolana (z wrażenia) i uznało, że takie talenty muszą zostać docenione
A oto efekt naszej pracy:
Narodowe Święto Niepodległości
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Narodowe Święto Niepodległości obchodzić będziemy w naszej szkole 9 XI. Dzień ten będzie przebiegał zgodnie z planem:
9:00 – koncert pieśni i piosenek patriotycznych „Zaśpiewajmy razem” (lista uczniów jest już zamknięta, rodziców, dziadków i nauczycieli – zapraszamy nadal).
10:45 – 11: 10 – formowanie żywej flagi (na szkolnym boisku lub na sali gimnastycznej -w przypadku złych warunków atmosferycznych)
11:11 – bicie „Rekordu dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”
Poza powyższymi aktywnościami lekcje odbywają się zgodnie z planem.
Październik - miesiącem zwierząt
Tak, tak - wszyscy wiedzą, że nasza szkoła kocha zwierzęta i co roku pamięta - szczególnie o tych bezdomnych, pozostawionych w schronisku. Przypominamy o kolejnej edycji naszej akcji "Pełna miska dla schroniska" - zbieramy karmy (suche i mokre, dla psów i kotów, również małych), koce, obroże, smycze, miski, zabawki, środki czystości. Otwórzcie swoje serduszka!
Czas trwania akcji - do 13 listopada 2018 r.
Miejsce zbiórki - sale wychowawcze lub sala 22
Osoby kontaktowe - Anna Pawlik, Anna Sołtysik
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w tym roku na wesoło . Wszyscy zebrani zostali zaproszeni na niespotykaną kursokonferencję poświęconą ... nauczycielom. Najpierw mieliśmy okazję poznać Mistrza Jogi Sadu Babola o Babola (w tej roli znakomity Adam Koput), który przekazał widzom wiedzę o technikach relaksacji. Nie mógł jednak ukryć rozczarowania, gdy nikt na sali nawet nie spróbował "wyciągać ręka" czy "zakłać noga na szyja"... Moduł związany z przepychaniem kanałów energetycznych też nie zakończył się zgodnie z oczekiwaniami Mistrza. Po pierwsze - nikt nie zorganizował gwoździa. Po drugie - okazało się, że nauczyciele potrafią przepychać nie tylko kanały energetyczne, ale całych ludzi (z klasy do klasy ). Sadu Babol o Babol zapowiedział więc kolejną wizytę u nas (tym razem z kolegami) i pożegnał się z mocno rozbawioną (i zrelaksowaną - a jakże!) publicznością.
Kolejną częścią kursokonferencji były wystąpnienia przedstawicieli różnych grup. O nauczycielu wypowiedzieli się przyjaciółka (świetna - Amelia Janas), mama Jasia (rewelacyjny talent komediowy - Monika Pakuła), pani dyrektor (Dominika Rybak), lekarz (Igor Barwa) i informatyk (Dawid Manowski). Nie możemy również zapomnieć o kierowniku prowadzącym całą kursokonferencję. Juliusz Klimas naprawdę stanął na wysokości zadania!
Aby nikt nie mówił, że było za śmiesznie, atmosferę wyciszyliśmy kilkoma wierszami i piosenką.
Nad programem artystycznym czuwała pani Anna Sołtysik.
Rada rodziców
Rada rodziców posiada nowe konto bankowe do wpłat darowizn.
93 1240 4908 1111 0010 8578 7497
Więcej w zakładce Informacje- Rada Rodziców
Demokracja kwitnie!
Kolejne w pełni demokracyjne wybory już za nami!
14 września kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego mieli okazję zaprezentować siebie i swoje programy wyborcze szkolnej społeczności. Ich wystąpienia były naprawdę porywające! Nauczyciele żałowali tylko, że zaproponowana przez Julka Komisja ds Rozwiązywania Problemów będzie rozwiązywać tylko problemy uczniowskie
17 września klasy 4-8 udały się do szkolnego punktu wyborczego, gdzie czekała na nich komisja reprezentowana przez przedstawicieli wszystkich klas. Odbiór kart wyborczych uczniowie kwitowali podpisem. Głosy wrzucane były do prawdzej urny wyborczej. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza dokładnie przeliczyła wszyskie głosy. I...? Mamy zarząd Samorządu Uczniowskiego!
Przewodniczącą została Monika Pakuła z kl. 7, a jej zastępcą Juliusz Klimas z kl. 8. GRATULUJEMY!
Monika i Julek ruszają pełną parą... Rozpoczynają tworzenie sekcji pomocniczych samorządu! Jesteś zainteresowana/y dekorowaniem szkoły...? Pomaganiem przy organizacji zawodów..? Tworzeniem gazetki szkolnej...? Monika i Julek czekają na Twoje wsparcie.
Uroczyste otwarcie biblioteki w Strzemieszycach
Dnia 07 września klasa II uczestniczyła w uroczystości otwarcia przebudowanej biblioteki w Strzemieszycach. Dla dzieci i dorosłych przygotowano liczne atrakcje i niespodzianki. Na początku obejrzeliśmy spektakl w plenerze " Na tropie zaginionej opowieści" w wykonaniu teatru Trip. Potem był poczęstunek i zwiedzanie nowego obiektu. Na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie naszej klasy przed budynkiem biblioteki. Nowa biblioteka na nowo zatętniła życiem. Chętnie będziemy do niej wracać.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie