W szkolnej bibliotece z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia urządzono wystawę książek, których bohaterami są właśnie misie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem - niekoniecznie tylko tych najmłodszych czytelników ;-)
25 listopada - Dzień Pluszowego Misia
Dzień Życzliowości
21 listopada ustanowiono Dniem Życzliwości. W ramach tego święta już po raz trzeci otworzyliśmy naszą Księgę Dobra, w której można było wpisywać podziękowania, przeprosiny oraz życzliwości skierowane do wybranych osób.
Ogłosiliśmy też międzyklasowy konkurs na najciekawszy przepis na sałatkę życzliwości. Ponieważ tylko trzy klasy zgłosiły swoje prace, postanowiliśmy przyznać trzy równorzędne miejsca :-) Dziękujemy i gratulujemy klasom III, IV i V.
Zakończyliśmy działania podejmowane w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt!
Zakończyliśmy działania podejmowane w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt!
Akcja "Pełna miska dla schroniska" cieszyła się sporym powodzeniem. Zebraną karmę, kasze, makarony, miski i koce do schroniska dla bezdomnych psów i kotów zawiozły dziewczynki, które najbardziej zaangażowały się w zbiórkę - Kamila Cywińska i Paulina Świtała.
W teście sprawdzającym znajomość zwierzęcego świata zwyciężyła Adrianna Mołas z klasy 6. II miejsce zajął Jędrzej Piaskowski, a III - Konrad Jaros i Gabryś Kamiński. Gratulujemy!
Święto Niepodległości
Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości mieliśmy okazję zastanowić się nad tym, czym jest dla nas Ojczyzna. Nawet najmłodsi uczniowie odczuli uroczystosty, podniosły charakter spotkania i z uwagą słuchali starszych kolegów z klasy V i VI. Było trochę naszej narodowej historii, były wzurszające wiersze i pięknie zaśpiewane piosenki. Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętali, jakie było znaczenie dnia 11 listopada 1918 r. dla obecnej, wolnej Polski...
Zbieramy grosiki!
Uwaga! Po raz kolejny rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Góra Grosza”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz kwalifikowanych rodzin zastępczych. Od jedenastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Pomóżmy innym, nie bądźmy obojętni wobec drugiego człowieka!
Jeden grosz nie znaczy wiele. Ale cała góra grosza, którą możemy uzbierać to już naprawdę COŚ!
Pieniążki zbieramy w klasach do 3 grudnia!
Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie internetowej:
www.naszdom.org.pl
Dni wolne od zajęć w roku szkolnym 2010/2011
Dyrektor Szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego podjął decyzję o dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011. Dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są: 12 listapad 2010 r . (piątek) 7 styczeń 2011 r. (piątek) 5 kwiecień 2011 r (wtorek - dzień sprawdzianu uczniów kl.VI) 2 maj 2011 r. (poniedziałek) W dniach tych czynna będzie w godzinach od 7.30 do 15.30 świetlica szkolna.
Konkursowa "dwójka"
3 i 4 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do pierwszego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Historii oraz Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki z Elementami Przyrody. Emocji było co niemiara, a zadania naprawdę trudne! Na szczęście mamy się czym pochwalić - do etapu rejonowego konkursu humanistycznego zakwalifikowała się Wiktoria Szot. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Dopalaczom mówimy "NIE"!
28 listopada odbyły się zebrania dla rodziców klas IV-VI. Spotkania rozpoczęto przygotowanym przez wychowawców wykładem dotyczącym problematyki tzw. dopalaczy. Podczas prelekcji wykorzystano prezentację multimedialną uwzlędniającą fotografie oraz najnowsze dane statystyczne. Dla rodziców przygotowano również ulotki z najważniejszymi danymi oraz adresami, pod którymi szukać można pomocy i wsparcia. Uczniowie klas starszych podczas godzin wychowawczych również podejmować będą temat zagrożeń płynących z używania dopalaczy.
W11 w naszej szkole ;-)
19 października, we wtorek klasy V i VI spotkały się z panią policjantką z Wydziału ds Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie uzyskali sporo wiadomości związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz czynach karalnych. Rozmawiano także o sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych w szkole, w domu, na podwórku oraz w Internecie. Podczas spotkania wszyscy byli zadziwiająco grzeczni ;-)
Uwaga! Rodzice klas IV-VI!
W czwartek o godzinie 16 odbędą się zebrania informacyjne rodziców uczniów klas IV-VI. Zapraszamy!
Październik - miesiącem zwierząt!
Co będzie się działo w ramach październikowych, ‘zwierzęcych’ dni?
- Ogłaszamy konkurs na wiersz o swoim ulubionym zwierzątku. Nie musi być rymowany, ale pięknie napisany! Prace należy dostarczyć do pani Anny Sołtysik do końca października;
- Rozpoczynamy akcję charytatywną "Pełna miska dla schroniska" - zbieramy karmę, makarony, kasze, środki czystości, miski, koce oraz pieniążki dla schroniska dla bezdomnych zwierząt;
- Pod koniec miesiąca najbardziej aktywni uczestnicy powyższej akcji pojadą do schroniska, aby zawieźć nasze dary;
- Przeprowadzamy sondę wśród uczniów – czy decydujemy się na wirtualną adopcję kotka lub pieska?
- Przeprowadzimy również quiz dotyczący zwierząt. Zgłoszenia przyjmuje pani Anna Pawlik.
Dzień Edukacji Narodowej
W czwartkowy ranek nasza szkolna aula zamieniła się się w prawdziwy wybieg dla modelek i modeli. Publiczność miała niesamowitą okazję zobaczyć stroje, bez których nowoczesny nauczyciel, podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach nieustającej reformy oświatowej wprost nie może się obyć. Kolekcja była oczywiście pomocna we wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozgryzaniu tajników ewaluacji wewnętrznej. Ceny - wyjątkowo przystępne, przystosowanych do możliwości każdej nauczycielskiej kieszeni - kilka piątek bądź szóstek ;-) W pokazie mody nauczycielskiej zobaczyliśmy kreacje dla: matematyków (Norbert), nauczycieli przyrody (Asia), polonistów (Kamila), historyków (Jędrzej) i nauczycieli plastyki i muzyki (Natalia).
Wszyscy zebrani otrzymali też kilka praktycznych wskazówek (również z przymrużeniem oka), jak odróżnić nauczyciela od ucznia :-)
Do programu artystycznego dołączono oczywiście życzenia oraz symbolizujące zdrowie jabłko dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Anny Sołtysik i pani Anny Pawlik
Kolejny sukces Scrabblistów!
Debiutująca drużyna w składzie: Anna Więcławek, Weronika Więcławek, Wiktor Molik, Patryk Piątek zajęła dziś I miejsce na IX Regionalnym Turnieju Scrabble. Opiekun:Pani Marta Trzebińska.Gratulacje!!!
Dzień Chłopaka
Chyba nie było dziś w szkole chłopca, który nie paradował z jakimś prezentem! Były breloczki, jo-jo, a nawet koszulki z imionami obdarowanych! Dziewczyny wybrały po dwóch chłopców ze swoich klas, którzy startowali w konkursie na najfajniejszego chłopaka naszej szkoły. Do finałowej szóstki trafili:
1. Szymon Kawalec
2. Dominik Łysak
3. Norbert Mierniczek
4. Mateusz Dudek
5. Dawid Zięć
6. Łukasz Nocuń
Kandydaci zaprezentowali swoje sylwetki wypełniając ankiety. Dziewczyny bogatsze o kolejne szczegóły z życia tych "naj" zagłosowały powtórnie. I tak - MISTEREM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 został Dawid Zięć, a WICEMISTEREM - Szymon Kawalec. Zwycięzcy dostali piękne medale, ale satysfakcja była chyba ważniejsza :-) Gratulujemy!
Spotkanie z dziennikarzem
30 września, w czwartek członkowie Koła Miłośników Kultury i Sztuki oraz inni zainteresowani uczniowie mieli okazję spotkać się z dziennikarzem, panem Tomaszem Kazaneckim. Nasz gość do tej pory współpracował z portalem internetowym MM Silesia, a w najbliższym czasie zacznie współtworzyć miesięcznik Nasze Miasto. Pan Tomek redagował dział sportowy, pisał felietony i sprawozdania z koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych. Zrobił także kilka reportaży oraz przeprowadzał wywiady. Podczas spotkania towarzyszyła nam miła i przyjazna atmosfera (nad którą czuwały pani Anna Sołtysik wraz ze swoją praktykantką Katarzyną Dymowską). Pytań było naprawdę dużo (choć nie wszystkie związane z zawodem dziennikarskim :-)). Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca dziennikarza oraz jak zacząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Praktyczne wskazówki dotyczące pisania reportaży i przeprowadzania wywiadów okazały się naprawdę cenne. Na pewno je wykorzystamy redagując naszą szkolną gazetkę "Dwója"!
Zebrania rodziców
Zebrania rodziców uczniów wszystkich klas odbędą się 14 września o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy!
Nowy rok szkolny
Inauguracja roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się 1 września 2010 r. o godzinie 9.00.
Podręczniki na rok 2010/2011
Na stronie internetowej szkoły w zakładce - Informacje - Dokumenty szkolne zastał zamieszczony wykaz podręczników jakie obowiązywać będą w roku szkolnym 2010/2011 dla klas od 0 -VI. Wszyskich uczniów i rodziców zachęcamy do zapoznania się z tym wykazem. Wszelkie wątpliwości wyjaśnią również nauczyciele poszczególnych przedmiotów.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie