Nasza szkoła przystąpiła do przygotowanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne projektu "Sprawdź swoją szkołę". Umożliwia on diagnozę poziomu przygotowania uczniów do egzaminu zewnętrznego oraz uzyskanie szczegółowych statystyk, dotyczących wyników poszczególnych uczniów, klas i szkół na tle większej populacji. Zgodnie z planem pierwszy standaryzowany test („Na zbójnickim szlaku”) uczniowie napisali 26 listopada. Wyniki – już niebawem!
"Sprawdź swoją szkołę"
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy organizując wystawę uczniowskich maskotek. W ten oto sposób 25 listopada szkolna biblioteka zamieniła się w małe muzeum. Misiowe eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie zwiedzających. Największy pluszak miał prawie dwa metry wzrostu, najmniejszy - zaledwie 5 centymetrów. Wszystkim, którzy włączyli się do zabawy - serdecznie dziękujemy!
Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami
Dzień Życzliwości
- Już drugi rok z rzędu podjęliśmy inicjatywę wpisywania w naszej KSIĘDZE DOBRA wszelakich życzeń i podziękowań. Mamy jednak nadzieję, że życzliwość będzie gościła w naszych sercach zawsze, nie tylko w Dniu Życzliwości...
Wycieczka do Miechowa
- Dziś w ramach projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy " uczniowie klasy II odwiedzili Zakład Produkcyjny „Decora” w Miechowie,który specjalizuje się w ręcznej produkcji szklanych ozdób choinkowych. Zakład zatrudnia utalentowanych pracowników, wyspecjalizowanych w ręcznym dekorowaniu ozdób, dmuchaniu szkła i rzeźbieniu.Podczas wizyty w zakładzie dzieci zapoznały się z procesem produkcyjnym powstawania ozdób: od dmuchania szkła, ręcznego jego formowania, srebrzenia i misternego zdobienia bombek ,po pakowanie gotowych już wyrobów. Dzieci miały możliwość pomalowania swojej bombki specjalistycznymi farbami i brokatami. Do szkoły wróciły bardzo zadowolone z własnoręcznie pomalowanymi ozdobami choinkowymi oraz tymi zakupionymi w sklepie fabrycznym.Zdjęcia ze zwiedzania zakładu można obejrzeć w albumie fotograficznym.
Konkurs interdyscyplinarny
- W poniedziałek 16 listopada uczniowie z klasy V i VI brali udział w pierwszym etapie konkursu interdyscyplinarnego. Zadania z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody były naprawdę trudne. Najwięcej punktów zdobyła Karolina Majewska, która zakwalifikowała się do następnego etapu konkursu. Gratulujemy!
Próbny sprawdzian w klasie 6
- 26 października szóstoklasiści po raz pierwszy stanęli w szranki z próbnym sprawdzianem zatytułowanym "Szachy". Stres towarzyszył chyba większości uczniów. Wyniki zostały ogłoszone, na najbliższym zebraniu poznają je również rodzice (mamy nadzieję, że dobrze to zniosą ;-)).
Już niebawem rozpoczynamy akcję GÓRA GROSZA!
- Towarzystwo Nasz Dom informuje, że w tym roku szkolnym będzie miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji Góra Grosza.
Akcja rozpocznie się 23 listopada i trwać będzie do 4 grudnia bieżącego roku.
Zgodnie z dotychczasową tradycją patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowane przez Panią Minister Katarzynę Hall.
Mamy nadzieję, że i w tym roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączą się do zbierania monet. Bo może pojedynczy grosz nie znaczy wiele. Ale cała GÓRA GROSZA to już coś!
Nasi Mali Goście
- 22 września naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15 w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach. Miały one możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez mgr Agnieszkę Boroń w klasie III.
Tematem oglądanej lekcji były rośliny zbożowe. Uczniowie i Goście obejrzeli prezentację multimedialną: „ Od ziarenka do bochenka ” oraz rozpoznawali i nazywali rośliny zbożowe prezentowane na ilustracjach. Dzieci w parach układały również puzzle tworzące obrazki różnych roślin zbożowych. Po zakończonej lekcji nasi Goście z przedszkola zwiedzili całą szkołę. Mamy nadzieję, że niektórzy z nich wrócą do nas już we wrześniu 2010 roku!
Brawo SCRABBLIŚCI!
- Drużyna w składzie: Sylwia Bryzik, Anna Więcławek, Magdalena Włoszczyk, Krzysztof Kozak zajęła I miejsce na VIII Regionalnym Turnieju SCRABBLE, Magdalena Włoszczyk zajęła I miejsce indywidualnie pokonując swoją ilością punktów pozostałych 39 uczestników turnieju.Gratulacje!!!
Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego
- W ramach projektu uczniowie klasy II odbyli wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego mieszczącego się w Zespole Szkół nr 1.Dzieci miały okazję zdobyć wiadomości na temat kosmosu.Z dużą ciekawością oglądali mapę nieba i film pt: " 95 światów" .Poznali budowę teleskopu zadając przy tym mnóstwo pytań .Następnie wysłuchali ciekawostek na temat najnowszych odkryć.
Projekt edukacyjny
- Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, w których realizowany jest projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jest to Ponadregionalny Projekt Edukacyjny skierowany do uczniów klas I, współfinansowany przez EFS i budżet państwa. Istotą projektu jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego uczniów rozpoczynających nauką szkolną, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela. Pierwsze lata doświadczeń szkolnych decydują o przyszłych losach dziecka, wyznaczają jego stosunek do nauki, dostarczają elementarnej wiedzy o świecie, kształtują poglądy, rozwijają zainteresowania. Koncepcja programu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest odkryć te zdolności i je rozwijać. Celem programu jest wykrycie, zdefiniowanie i opisanie u każdego ucznia jego szczególnego rodzaju inteligencji według teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zajęcia w ramach projektu będą realizowane do 31.12.2011 r. kolejno, przez trzy klasy pierwsze. Do realizacji tychże zajęć szkoła otrzymała zestaw środków dydaktycznych o wartości ponad 8 000zł, które będą służyły uczniom klasy pierwszej do tworzenia Ośrodków Zainteresowań. Poszerzenie oferty edukacyjnej naszej szkoły, o zajęcia wynikające z realizacji projektu, przyczynią się do osiągnięcia przez uczniów sukcesów w dalszych latach nauki. Wśród zgromadzonych pomocy w ośrodkach największą popularnością cieszy się kącik ruchowy . Są tam szczudła ,które dzieci zakładają na nogi i spacerują po klasie w czasie przerwy .Nie lada zręczności wymaga sztuka manewrowania przy serze szwajcarskim. Trzeba jednocześnie manewrować prawą i lewą ręką, tak by utrzymać zawieszone na sznurkach kółko, w którym umieszczona jest kulka. Jednocześnie udział w zabawie może wziąć dwoje dzieci: jedno z jednej strony sera, drugie z drugiej. Wygrywa ten kto szybciej doprowadzi kulkę do samej góry i przerzuci ją przez największą serową dziurę. Uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni Pani Jolanty Jureczka uczestniczą w dodatkowych zajęciach, na których korzystają z bogatego zestawu środków dydaktycznych. Biorą udział w zabawach i grach sportowych, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych.
Uwaga! Można pomóc sosnowieckiemu schronisku!
- Od 24.09. do 7.10. Tesco organizuje akcję "Pomagajmy zwierzętom". 5 schronisk, które dostanie najwięcej głosów, otrzyma 10% z każdej zakupionej karmy dla zwierząt Tesco i Pet Food. Dodatkowo firma Mars przekaże, wybranym w głosowaniu schroniskom, karmę o wartości 10.000 zł.
P O M Ó Ż M Y !!!
Im więcej kliknięć, oddanych głosów, tym większa szansa na to, by sosnowieckie schronisko było jednym z pięciorga szczęśliwców.
Aby zagłosować, należy wejść na stronę:
http://tesco.pl/konkursy/schroniska/index.php
i wybrać z listy schronisko (Sosnowiec, ul. Baczyńskiego 11A), po czym kliknąć na przysłany w mailu link aktualizacyjny. Cały proces zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, a może uszczęśliwić nasze zwierzaki!
Październik miesiącem zwierząt
- Samorząd uczniowski przypomina o akcji przeprowadzanej w ramach październikowych "zwierzęcych" dni - zbieramy karmę, makarony, kasze, miski, koce itp. Najbardziej aktywni uczestnicy akcji będą mogli zawieźć dary do sosnowieckiego schroniska oraz wybrać pieska do wirtualnej adopcji.
Ponadto ogłaszamy konkurs na plakat zachęcający do adopcji psów i kotów ze schronisk. Prace w formacie A3 lub A4 (technika dowolna) przyjmuje pani Anna Sołtysik.
Wszystkich wielbicieli zwierząt zapraszamy do udziału w quizie. Czekamy na zgłoszenia max. 3 reprezentantów klas IV-VI.
Zainteresowanym losem bezdomnych zwierząt polecamy strony internetowe:
http://fundacja-emir.org/
http://sosnowiec.schronisko.net/
Uroczyste otwarcie sali językowej
- Pierwszy dzień października był naprawdę wyjątkowym dniem dla całej społeczności naszej szkoły. W czwartkowe przedpołudnie miało bowiem miejsce uroczyste otwarcie nowej sali językowej. Na tę chwilę czekaliśmy z utęsknieniem! Swoją radością chcieliśmy podzielić się ze wszystkimi przyjaciółmi szkoły, wśród których znaleźli się nie tylko uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, ale również: przedstawiciel sponsora projektu –ArcelorMittal Poland S.A., pan Łukasz Cioch; Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, pan Zbigniew Podraza; Naczelnik Wydziału Oświaty, pani Elżbieta Gęca; Naczelnik Wydziału Strategii i Promocji Miasta, pan Marcin Bazylak; Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, pani Krystyna Michalska; radna, pani Krystyna Szaniawska; Prezes Stowarzyszenia Promocji Dzielnicy Strzemieszyce, pan Stanisław Stolarczyk; przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach, pan Grzegorz Raczek oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych strzemieszyckich szkół. Dyrektor szkoły, pan Tomasz Nabiałek, wręczając pamiątkowe statuetki i medale, serdecznie dziękował osobom, które okazały życzliwość i wsparcie podczas różnych inicjatyw podejmowanych w placówce.
Następnie zebrani, stając się widzami stacji telewizyjnej, zostali wciągnięci do udziału w części artystycznej uroczystości. Gwoździem programu TVN2 była, oczywiście przeprowadzana na żywo, transmisja z otwarcia sali językowej w Szkole Podstawowej nr 2, którą znakomicie relacjonowali Ola i Krystian. Publiczność miała również okazję podziwiać umiejętności językowe naszych uczniów (1234 odcinek serialu „The Johnson’s Family”), popisy wokalne (brawa dla Magdy!), taneczne (gorąca samba uczniów z klasy II) oraz muzyczne (wirtuozerię grającego na trąbce Eryka docenił sam pan prezydent!). Po występie nastąpił moment kulminacyjny - tradycyjne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowej klasy przez księdza proboszcza. Sala wywarła naprawdę duże wrażenie – na uczniach, rodzicach i zgromadzonych gościach. Tablica interaktywna, rzutnik multimedialny, komputer oraz zintegrowany system odsłuchowy z całą pewnością stanowią o nowoczesności i wysokim poziomie projektu. Sala wyposażona jest w 24 stanowiska, przy których uczniowie będą mogli m.in. prowadzić dialogi, łączone w dowolnej konfiguracji przez nauczyciela.
- Nauka w nowoczesnej pracowni zwiększy nasze zaangażowanie. Angielskiego i niemieckiego będziemy uczyć się łatwiej i chętniej! – mówili uczniowie.
Nauczyciele, którzy to słyszeli na pewno będą trzymać ich za słowo...
Relacja fotograficzna z uroczystości - w albumie!
Klasowe ognisko
- Piękna wrześniowa pogoda zachęciła uczniów klasy II do spotkania integracyjnego z rodzicami przy ognisku.Pieczenie kiełbasek urozmaicały gry i zabawy z chustą ,w które dzieci mocno się angażowały.Wszyscy przybyli w doskonałych humorach.Najwięcej pozytywnych emocji rodzicom i dzieciom dostarczyła zabawa w której mogli ze sobą rywalizować.Fotorelacja -w albumie fotograficznym!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 odbędzie się 1 września (wtorek) o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.
Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców.
Wakacjeee!
- Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze! Pora
trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę
oraz
czasowniki przez dni lata odmieniać!
/J. Przyboś „Lipiec”/
Niech wakacje będą czasem odpoczynku od książek, zeszytów, ławek szkolnych czy porannego wstawania – i dla uczniów, i dla nauczycieli, i dla rodziców. Wszystkim bez wyjątku życzymy gwieździstych nocy i słonecznych dni, niezapomnianych wędrówek oraz poznawania zaskakujących ludzi i miejsc. Do zobaczenia za dwa miesiące!
Rok szkolny 2008/2009 uważa się za zamknięty!
- "To ostatni nasz piątek,
dzisiaj się rozstaniemy,
dzisiaj się rozejdziemy
na długi czas.
To ostatni nasz piątek,
Więc z uśmiechem na twarzy
Wyruszamy na plaże
Kolejny raz".
Tak właśnie śpiewała klasa 5, która pod okiem pani Anny Sołtysik przygotowała uroczystość zakończenia roku szkolnego. Były muzyczne wspomnienia z minionych dziesięciu miesięcy, był przepis na ucznia (brawa dla genialnej Karoliny w roli kucharki!) oraz pożegnanie i pamiątki dla klasy szóstej. Po części artystycznej pan dyrektor Tomasz Nabiałek oraz wychowawcy wręczyli świadectwa oraz nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Tytuł absolwentki roku przypadł tym razem Paulinie Mołas. Przy piosence "We are the Champions" medalami uhonorowano najlepszych sportowców. Nagrodzono także osoby ze stuprocentową frekwencją, najlepszych świetlików oraz scrabblistów. Podziękowania dostali również rodzice, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.
Następnie wszyscy udali się do klas - odebrać resztę świadectw i nagród, porozmawiać. pożegnać się... Do zobaczenia we wrześniu!
PS Nie można nie wspomnieć o tym, jak niesamowitą niespodziankę sprawiły nam odwiedziny Jerzyka i Franka - bliźniaków dla których przeznaczyliśmy dochód z naszej szkolnej loterii.
Warsztaty ze stowarzyszeniem
- Dzięki nawiązaniu współpracy z dąbrowskim stowarzyszeniem "Ziemia i My" uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w bezpłatnych bądź dofinansowanych warsztatach.
Pierwsze, plastyczne, miały miejsce w Pszczynie. Uczniowie mogli rozwijać swoje talenty pod okiem profesjonalnego plastyka. Zwiedzali również skansen oraz zagrodę żubrów.
Drugie warsztaty - ekologiczne, dotyczące ochrony klimatu - zostały przeprowadzone 9 czerwca w naszej szkole dla klasy 5.
Trzecie, ponownie wyjazdowe, warsztaty były niejako kontynuacją koncertu, którego słuchaczami mieliśmy okazję być w maju. W Koszęcinie, pod okiem instruktorów pracujących z członkami zespołu Śląsk, uczniowie "dwójki" uczyli się śpiewać i tańczyć trojaka. Łatwo nie było! Ale za to jak zabawnie :-) Po ciężkich ćwiczeniach umożliwiono nam zwiedzanie muzeum związanego z zespołem oraz obejrzenie filmów z występów. W dalszej części wycieczki poznawaliśmy uroki Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą (choć niektórym nogi odmawiały posłuszeństwa). Wędrówka zakończyła się upragnionym przez wielu posiłkiem - kiełbaskami z ogniska. Ciężko było się żegnać. Szczególnie dziewczynkom, które zaprzyjaźniły się z chłopcami ze szkoły w Mierzęcicach ;-).
Fotorelacja w albumie!
Uwaga uczniowie i rodzice
- W zakładce "Informacje - Dokumenty szkolne" został zamieszczony wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2009/2010. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę zwracać się bezpośrednio do nauczycieli uczacych.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie