• OBIADY SZKOŁA - LISTOPAD 2022

• Abonament za obiady w miesiącu LISTOPADZIE wynosi 100,00 pln.

Termin płatności: 15.11.2022r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIU 04-11-2022

Nieobecności dziecka na obiadach można zgłaszać telefonicznie w godzinach 8:00-8:30 pod nr tel. 518-423-008 lub osobiście w księgowości szkoły.

Pojedynczych, nie wykorzystanych przez dziecko obiadów nie odlicza się, chyba, że nieobecność dziecka w szkole w tym dniu zostanie wcześniej zgłoszona (minimum jeden dzień wcześniej).

• Plebiscyt "Dziennika Zachodniego"

• Szanowni  Rodzice i Drodzy Uczniowie!

Dotarła do nas miła informacja od redakcji „Dziennika Zachodniego”:

„Z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymał pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Agnieszka Boroń”.

Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy!

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć na stronie: www.dziennikzachodni.pl/nauczyciel

Oddawanie głosów możliwe jest od 25.10. do 22.11.2022 r.

• Konkurs - najciekawszy lampion z dyni

• Konkurs będzie odbywał się 27 października (przy min. 5 zgłoszeniach). Zgłoszenia przyjmuje zastępca przewodniczącego szkoły - Mateusz Knapczyk z klasy 8a (do 25 października). W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8.
            Konkurs polega na wykonaniu najciekawszego, najbardziej oryginalnego lampionu z dyni. Dozwolone jest wycinanie wzorów, malowanie czy dodawanie różnych akcesoriów. W środku powinno znaleźć się bezpieczne źródło światła (np. elektroniczna świeczka, latarka, tea light).
            Dynie przynosimy w dniu konkursu, czyli 27 października.
            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

• Rozpoczynamy akcję "Pełna miska dla schroniska"

• Rozpoczynamy coroczną zbiórkę dla sosnowieckiego schroniska. Podpisane imieniem i nazwiskiem paczki zostawiamy na dyżurce lub przynosimy do sali 22. Akcja trwa od 24.10. do 9.11.

Aktualnie schronisko potrzebuje najbardziej następujących artykułów:

x mokra karma dla psa i kota (typu Rinti, Rocco, Dolina Noteci, Wiejska Zagroda, Animonda, Smilla, Feringa, itp.)

x podkłady higieniczne

x żwirek dla kotów

x ręczniki, poszewki, prześcieradła, koce, dywany i dywaniki.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE AKTYWNIE DOŁĄCZYCIE DO NASZEJ AKCJI!

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

***********************************************

PS Na zdjęciu - szukający wirtualnego opiekuna Argos.

Czym jest wirtualna adopcja?

Comiesięczną wpłatą zadeklarowanej kwoty na wybranego zwierzaka.

Kto może adoptować wirtualnie?

Adoptować wirtualnie może każdy, zarówno osoba prywatna, jak i np. klasa czy zakład pracy.

Jaka jest minimalna kwota i co może wirtualny opiekun ?

Ustalona została minimalna kwota 20-30 zł na jednego psa/kota. Każdy zwierzak może mieć więcej niż jednego opiekuna. Opiekun może regularnie uzyskiwać informacje o swoim podopiecznym, na stronie podane są kontakty do wolontariuszy zajmujących się danym psem/kotem. W każdą sobotę odbywają się spacery - wtedy wirtualny opiekun może umówić się z wolontariuszem na spacer z adoptowanym psiakiem. Jeśli osoba adoptująca wyrazi zgodę - przy zwierzaku widnieć będzie informacja kto jest jego opiekunem.

Szczegóły dotyczące adopcji (zwykłych i wirtualnych) znaleźć można na stronie internetowej schroniska.

• SEZON SPORTOWY ROZPOCZĘTY

• W miniony czwartek nasi reprezentanci rywalizowali nad jeziorem Pogoria w pierwszych tegorocznych zawodach - drużynowych biegach przełajowych. Niestety w gronie szesnastu drużyn z Dąbrowy Górniczej oraz okolicznych miast nie udało się naszym reprezentantom zająć miejsc medalowych, premiowanych awansem do etapu wojewódzkiego. Mimo wszystko pan Jarek jest dumny ze swoich podopiecznych i wierzy, że z następnych zawodów wrócimy z tarczą!

Nasza drużyna startowała w składzie:

1. Jersz Tomasz

2. Baumann Piotr

3. Woldon Dawid

4. Makuła Fiip

5. Woszkowski Adam

6. Korohod Yehor

7. Mantura Kacper

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych startach!!!

• Uwaga - alarm!

• 22 września braliśmy udział w próbnym alarmie ewakuacyjnym. Akcja przebiegła sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Przy okazji pan dyrektor skierował do nas kilka słów porządkujących. W końcu przez wakacje niektórzy zdążyli zapomnieć, jak trzeba zachowywać się w szkole...