• OBIADY SZKOŁA - GRUDZIEŃ 2022

• Abonament za obiady w miesiącu GRUDNIU wynosi 80,00 pln.

Termin płatności: 15.12.2022r.

INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI ZOSTANĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 05-12-2022

Nieobecności dziecka na obiadach można zgłaszać telefonicznie w godzinach 8:00-8:30 pod nr tel. 518-423-008 lub osobiście w księgowości szkoły.

Pojedynczych, nie wykorzystanych przez dziecko obiadów nie odlicza się, chyba, że nieobecność dziecka w szkole w tym dniu zostanie wcześniej zgłoszona (minimum jeden dzień wcześniej).

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada  przypada  Dzień  Życzliwości i Pozdrowień.

To wyjątkowo miłe święto służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów, którzy zareagowali w ten sposób na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

By włączyć się w obchody tego święta, nie trzeba wiele.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

1. Napisz życzliwą wiadomość na naszej SZKOLNEJ TABLICY ŻYCZLIWOŚCI.
            2. Ubierz się na żółto, bo to kolor radości i optymizmu.
            3. Zrób małą niespodziankę.
            4. Podaruj swój czas.
            5. Porozmawiaj, wysłuchaj.
            6. Powiedz miłe słowo.
            7. Wyślij  miłą wiadomość…  SMS… @…
            8. Ofiaruj swoją pomoc.
            9. Przygotuj najbliższym śniadanie lub deser.
            10. Mów często czarodziejskie słowa: „Dziękuję”, ”Proszę”, „Przepraszam”.
            11. Popełniając błąd, nie wstydź się powiedzieć : „Pomyliłam się”.
            12. Uśmiechnij się do kogoś!
          • Nasi szachiści się nie zatrzymują

• W czwartek (10.11.2022 r.) w hali Mosir-u w Czeladzi odbyły się Rejonowe Igrzyska Szachowe. Nasza drużyna w składzie: Natalia Furgał, Michael Pniak, Piotr Kotelski oraz Piotr Baumann doznając jednej porażki uplasowała się na wysokim drugim miejscu. W pokonanym polu pozostawiliśmy pozostałe szkoły z Dąbrowy Górniczej (SP nr 21 oraz SP nr 29), a jedynej porażki doznaliśmy z późniejszymi zwycięzcami - gospodarzami zawodów. Szczegółowe wyniki można prześledzić pod poniższym linkiem:

Gratulujemy i liczymy na więcej!

• Kolejne sukcesy szachowe

• Już tradycyjnie nasi reprezentanci wracają z  szachowych Mistrzostw Dąbrowy Górniczej z tarczą. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a o końcowy sukces do ostatniej rundy walczyły 4 szkoły ( SP 21, SP 29, SP 27 oraz SP 2). W ostatecznej klasyfikacji różnica między  pierwszym, a czwartym zespołem wynosiła zaledwie 1 pkt. Nasza drużyna w składzie: NATALIA FURGAŁ, MICHAEL PNIAK, PIOTR KOTELSKI, PIOTR BAUMANN nie ponosząc porażki (3 remisy i 6 zwycięstw) zdobyła srebrny medal oraz tytuł wicemistrzów. Tym samym awansowaliśmy do etapu rejonowego.  Życzymy kolejnych sukcesów i mamy nadzieję, że będziemy naszym reprezentantom kibicować jeszcze przez długi czas:)