• Rada Rodziców

• SZANOWNI RODZICE !

Rada Rodziców posiada konto bankowe o numerze:

Wpłaty na fundusz Rady Rodziców prosimy kierować na powyższe konto.

W tytule wpłaty prosimy podać:

- Imię i nazwisko ucznia oraz klasa

• Spotkania z Pszczelarzem

• 14.09.23 r.  uczniowie klasy 2 uczestniczyli w spotkaniu z p. pszczelarzem w Filii nr 8 MBP. Dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy o  życiu pszczół, poznaliśmy  budowę ula i  proste sprzęty pszczelarza.  Założyliśmy kosmiczny kombinezon  i  poszliśmy na dach biblioteki zajrzeć do ula.  Trochę się baliśmy, ale kto był odważniejszy, mógł  nawet potrzymać ramki wypełnione miodem i pyłkiem pszczelim.  Robiliśmy też świece. Później były też  gry  na placu biblioteki  i gra w szachy.  To był bardzo fajny dzień.

• III Szkolny Dzień w Piżamach

• Codziennie rano wstajesz, myjesz zęby, czeszesz się, ubierasz i wychodzisz z domu? Dla Ciebie to rutynowe czynności, nad którymi się wcale nie zastanawiasz. Jednak dla dzieci chorych onkologiczne to marzenie, na którego spełnienie czekają często miesiącami. Ich codziennością jest szpitalny oddział i… piżama. Dlatego, solidaryzując się z dziećmi onkochorymi i przypominając o profilaktyce chorób dziecięcych, zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w Dniu w Piżamie w najbliższy piątek, 29 września.

Jeżeli pogoda pozwoli, uczniów klas starszych na długiej przerwie zapraszamy na piżamowy marszobieg.

Przy okazji zachęcamy też do nawet drobnych wpłat na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas, która pomaga dzieciom z chorobami onkologicznymi.

NR KONTA: 36 1750 0012 0000 0000 3439 6043

• Wybraliśmy Samorząd Uczniowski!

• Kolejny rok przeprowadzaliśmy wybory zgodnie z zasadami "dorosłych". Była kampania wyborcza, prezentacja kandydatów, ich rozbudowanych programów i gorące zapewnienia o ich realizacji. Były pięcioprzymiotnikowe wybory, z komisją, kartami do głosowania, a nawet urną wyborczą. Były naprawdę duże emocje...

Niniejszym ogłaszamy, że przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Liliana z klasy 7.

Miano jej zastepcy dzierżyć będzie Jakub, również z klasy 7.

Gratulujemy i życzymy kreatywności oraz samych ciekawych przedsięwzięć.

• Zbieramy talenciaki!

• Wystartowała druga edycja kampanii „Szkoły pełne talentów”. Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia naszej szkoły.

W ubiegłym roku szkolnym, dzięki Waszej pomocy, udało nam się uzbierać na przenośny głośnik, sygnalzator świetlny reagujący na zbyt duży hałas oraz znacznki drużyn do gier zespołowych.

Co trzeba zrobić, by uzyskać talenciaka?

Wystarczy dokonać zakupów w Lidlu za min. 50 zł (w tym przynajmniej jedno warzywo lub jeden owoc), a następnie odebrać kupon przy kasie.

Jak zarejestrować talenciaka?

Kod QR z kuponu można zeskanować samodzielnie za pomocą aparatu w telefonie.

Można również przepisać kod alfanumeryczny ręcznie i zarejestrować go na stronie.

I ostatnia opcja - przyniesienie kuponów do szkoły, wrzucenie do specjalnej skrzynki, którą umieściliśmy na dyżurce lub dostarczenie ich do p. Anny Sołtysik (tak, będą punkty dla aktywnych zbieraczy ;-) ).

Zaangażujcie babcie, ciocie, stryjów, sąsiadów i znajomych!

Z góry dziękujemy za pomoc :-)

• Rozpoczynamy sezon sportowy!

• W dniu 22.09 nasi chłopcy uczestniczyli w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w biegach przełajowych. Każdy z nich musiał pokonać morderczy dystans 1000 metrów. Do ostatnich metrów nasi reprezentanci walczyli o awans do etapu rejonowego, niestety, pomimo zaciętej walki, nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 6 miejsce, które należy uznać za bardzo dobre, zważywszy na fakt, że byliśmy najmłodszą drużyną w gronie wszystkich startujących zespołów. Nasi lekkoatleci wystąpili w składzie: Dawid Woldon, Yehor Korohod, Michał Kalota, Kacper Głuszek, Piotr Baumann, Mikołaj Miśkiewicz. Na pewno jeszcze o nich usłyszycie ;)