• Powróżyć, powróżyć...?

• Po dwuletniej przerwie "covidowej" wróciliśmy do naszej szkolnej tradycji i przygotowaliśmy Andrzejkowy Gabinet Wróżb. W mroczno-magicznej atmosferze nasi goście mogli poznać przyszłość - np. zawód lub imię męża czy żony. Wróżono z kart, kości i daty urodzenia... Czy proroctwa naszych wróżek i wróżbiaży się sprawdzą...?

• Takie wiadomości lubimy!

• Uczeń kl. 5, Filip Makuła, zajął II miejsce w konkursie fotograficznym „Rzadki gość – śnieg”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach projektu „Akcja Popularyzacja”. Na zdjęciu - wygrana praca Filpa zatytułowana "Śnieżne diamenty". Gratulujemy!

• MAMY FINAŁ

• W minioną środę w naszej szkole odbył się drugi, z cyklu trzech, eliminacyjnych turniejów siatkarskich.  Dzięki zwycięstwu nad zawodnikami z SP 22 nasi młodzi siatkarze na jeden turniej przed końcem eliminacji, zapewnili sobie miejsce w ścisłym finale! Naszą szkołę reprezentowali:

PIOTR BAUMANN, DAWID WOLDON, FILIP MAKUŁA, YEHOR KOROHOD, WOJCIECH SZUMILAS, ALEKSANDER WAWRZYNIAK, TOMASZ LEBIODA, KACPER GŁUSZEK, FILIP KNAPCZYK.

Trzymamy kciuki i liczymy na medal!

• I Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich

• 24 listopada odbyło się I Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich, które zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia, Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości i Wydziałem Oświaty UM.  Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Stępniewska, Emilia Opoka, Emil Lizner, Mateusz Knapczyk oraz p. Anna Sołtysik.

Wraz z innymi przedstawicielami szkół uczestniczyliśmy w warsztatach dot. możliwości Samorządów Uczniowskich i ich działalności w kontekście prawa, technik prowadzenia biznesu i autoprezentacji. Warsztaty związane z systemem transportu w naszym mieście poprowadził sam Prezydent Dąbrowy Górniczej - p. Marcin Bazylak. Przedstawiciele SU mieli możliwość dyskusji i podzielenia się uwagami dotyczącymi udoskonalenia komunikacji.

To było bardzo pouczające, ciekawe i inspirujące spotkanie! Liczymy na kolejne :-)

• WARSZTATY PRZYSZŁOŚCI

• Pod koniec listopada nasi ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego. W trakcie zajęć mieli okazję wykazać się swoją bogatą wiedzą, wyobraźnią oraz kreatywnym myśleniem. Młodzież podczas wykładów oraz  dyskusji mogła się dowiedzieć jak wygląda aktualnie rynek pracy, poznać możliwe ścieżki kariery zawodowej. Każdy z przyszłych absolwentów miał także okazję do autoprezentacji przed szerszym gronem odbiorców. Miejmy nadzieję, że warsztaty  pomogą uczniom w zdefiniowaniu swoich celów i planów zawodowych na przyszłość.

• SIATKARZE RUSZYLI DO BOJU!

• W swoim pierwszym, z cyklu trzech turniejów, nasi chłopcy odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli porażkę. W pierwszym meczu musieli uznać wyższość młodych siatkarzy z SP 16 (2:0), natomiast w drugim pojedynku pokonali w takim samym stosunku róweiśników z SP 22. Nasi reprezentanci z uwagi na liczne absencje spowodowane chorobą grali w mocno odmłodzonym składzie, tym bardziej należ im się brawa za osiągnięte wyniki. W pierwszych zawodach naszą szkołę reprezentowali:

DAWID WOLDON, FILIP MAKUŁA, TOMASZ LEBIODA, PIOTR NOWAK, YEHOR KOROHOD, ALEKSANDER WAWRZYNIAK, FILIP KNAPCZYK, KACPER GŁUSZEK.

Następny turniej będzie rozgrywany w najbliższą środę w naszej szkole - liczymy na głośny doping!

• Święto Niepodległości

• 10 listopada odbyłą się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod opieką pani Jolanty Jureczki zachwycili nas swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Uroczystość uświetniły także piosenki wykonane przez szkolny chór i uczennice z klasy VIII.