• NIE MA MOCNYCH NA NASZYCH SZACHISTÓW!

• To już kolejny turniej z którego nasi reprezentanci wracają bez porażki. Tym razem drużyna w składzie: Natalia Furgał, Michael Pniak, Piotr Kotelski oraz Piotr Baumann zostali zwycięzcami Turnieju szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21. Walcząc przez 7 rund, odnieśli 7 zwycięstw i w efekcie wspomniany puchar, medale oraz nagrody rzeczowe zasłużenie trafiły w ich ręce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!

• Gratulacje dla Filipa!

• Filip Makuła z klasy 5 został laureatem 7. edycji największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Jego praca zostanie wydrukowana w książce, a dochód z jej sprzedaży przeznaczony na cele społeczne. Serdecznie gratulujemy! To naprawdę duże wyróżnienie!

Uczestnicy konkursu pisali opowiadania, których tematyka wymagała założenia okularów czasu i spojrzenia na świat w nowy sposób. Naszą szkołę reprezentowali jeszcze Martyna Sołtysik i Dawid Woldon. Wsparcia młodym literatom udzieliła p. Anna Sołtysik.

• "Nieco" spóźniony, ale bardzo wyczekiwany wpis o Nocy w Szkole

• Pierwszy semestr roku szkolnego 2022/2023 zamknęliśmy naprawdę ciekawą imprezą - nocowaniem w szkole! Klasy 4, 5 i 8a pod opieką p. Anny Sołtysik, Anny Staszewskiej, Jarosława Miśkiewicza i Dawida Zuba integrowały się przez całe 12 godzin. Dla tych, którzy nie wiedzą, co się działo, spieszymy z informacjami. Co było?  Była Olimpiada Sportów Dziwnych (rzut butem do kosza, zjadanie ciastek bez użycia rąk itp.), było zwiedzanie najbardziej tajemniczych zakamarków szkoły i spotkanie z duchami, było jedzenie pizzy, było oglądanie filmu, były tańce i śpiewy (narodził się nam nawet gwiazdor Michał), było spanie w salach lekcyjnych, chrapanie i pogaduchy do później nocy... Czy byliśmy zadowoleni? Taaak! No, może wszyscy oprócz nauczycieli, bo oni to oka raczej nie zmrużyli ;-)

• Dzień bez Plecaka - edycja druga!

• Po ubiegłorocznym Dniu bez Plecaka wymyślenie czegoś kreatywnego było naprawdę nie lada wyzwaniem! A jednak udało się! Pojawiły się zupełnie nowe propozycje zastąpienia szkolnego plecaka. Co podobało się Wam najbardziej? Opona samochodowa, parasolka czy drapak dla kota...?

• DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLA 2023

• Informujemy, iż zapisy na dyżur wakacyjny będą organizowane zgodnie  z załączonymi „Zasadami zapisów dzieci na dyżur wakacyjny 2022/2023 do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dąbrowie Górniczej”.

dyzury_wakacyjne_przedszkoli.pdf

TERMIN DYŻURU WAKACYJNEGO W PRZEDSZKOLU NR 16

10.08.2023 – 31.08.2023

Wniosek_dyzur_wakacyjny_2023.doc

Wniosek dla dzieci z Przedszkola nr 16 należy złożyć w wersji papierowej na dyżurce szkolnej (SKRZYNKA-ZGŁOSZENIA DYŻUR WAKACYJNY) lub zostawić u wychowawcy w dniach 04.05-12.05.2023.

Wniosek dla dzieci z innych przedszkoli należy złożyć w wersji papierowej w pokoju referenta (pok. nr 24 8:00-15:00) w dniach 23.05-31.05.2023

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny będzie wniesienie z góry opłaty za wyżywienie i pobyt dziecka w przedszkolu – zgodnie z podpisanym porozumieniem.

Wnioski na dyżur wakacyjny będą dostępne od 04.05.2023 na dyżurce szkolnej, u wychowawców oraz na stronie internetowej szkoły.