• Psycholog szkolny

• Konsultacje dla rodziców: Czwartek (co drugi tydzień) 17:30 - 18:30

Zadania psychologa szkolnego

Podstawowym zadaniem i celem pracy psychologa szkolnego jest działanie na rzecz prawidłowego rozwoju psychiki, osobowości każdego ucznia, przy współpracy z pedagogiem szkolnym, nauczycielami, innymi pracownikami szkoły oraz placówkami świadczącymi pomoc dzieciom i ich rodzinom.

Psycholog jest osobą, z którą można porozmawiać w zaufaniu o sobie samym, ważnych dla siebie osobach, zdarzeniach, o swoich celach, rozwoju osobistym czy przeżywanych trudnościach.

Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem lub nauczycielem ucznia naszej szkoły i czujesz, że potrzebujesz wsparcia lub porady.

ZAPRASZAM

Jeśli jesteś Rodzicem:

W szkolnym gabinecie psychologicznym mogą Państwo porozmawiać zarówno o swoim dziecku, jak i sobie samym. Spotkanie może dotyczyć wszystkich ważnych dla Państwa treści lub/i zachowań, myśli, które wzbudzają Państwa niepokój. Czasem już jedna rozmowa z kimś życzliwym, przeprowadzona w spokojnej, nieoceniającej atmosferze pozwala uporządkować myśli, złapać oddech i znaleźć rozwiązanie.

Psycholodzy w szkole przeprowadzają spotkania indywidualne oraz grupowe (m.in. mediacyjne, czy zajęcia warsztatowe na temat wybranego zagadnienia np. integracji, komunikacji, emocji, asertywności, rozwiązywania konfliktów itp.).Spotkania mogą być jednorazowe lub cykliczne (w zależności od potrzeb, zakresu problemu).

Na rozmowę z psychologiem można umówić się telefonicznie lub osobiście, a także za pośrednictwem nauczyciela lub wychowawcy.

Jeśli jesteś Uczniem:

1) chcesz po prostu z kimś porozmawiać,

2) chcesz powiedzieć komuś o ważnych dla siebie sprawach,

3) stoisz przed ważnym dla siebie wyborem,

4) chcesz coś w swoim życiu zmienić,

5) jest Ci źle i masz jakiś kłopot.

• Wycieczka do Krzykawki

• W dniu 2 października 2023 r. klasa IV udała się na wycieczkę do Dworku w Krzykawce. Jedną z atrakcji był przejazd autobusem a potem 20 minutowy spracer. Po dotarciu do placówki odbyły się zajęcia w pracowni ceramicznej, na których mogliśmy się bawić "błotkiem" tworząć piękne dzieła. Po ciężkiej pracy artystycznej zjedliśmy kiełbaski z grilla, chlebek opiekany i ...  grilowane pianki. Najedzeni pozbieraliśmy kasztany, pograliśmy w piłkę oraz poszliśmy na plac zabaw. Niestety w drodze powrotnej znowu czekał nas spacer (tym razem z górki) i jazda autobusem. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

A oto fotorelacja:

• OBIADY SZKOŁA - PAŹDZIERNIK 2023

• Abonament za obiady w miesiącu PAŹDZIERNIKU wynosi 121,00 pln.

Termin płatności: 15.10.2023r.

UWAGA! INDYWIDUALNE ROZLICZENIA DZIECI ZWIĄZANE ZE ZGŁASZANYMI ABSENCJAMI LUB NIETERMINOWYMI WPŁATAMI BĘDĄ PRZESŁANE ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DO DNIA 08-10-2023.

Nieobecności dziecka na obiadach można zgłaszać telefonicznie pod nr tel. 518-423-008 lub osobiście w księgowości szkoły.

Pojedynczych, nie wykorzystanych przez dziecko obiadów nie odlicza się, chyba, że nieobecność dziecka w szkole w tym dniu zostanie wcześniej zgłoszona.

(minimum w dniu poprzedzającym nieobecność do godz. 11:00).

PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY!

• Wycieczka na Sroczą Górę

• Nowa galeria Wycieczka na Sroczą Górę została dodana do albumu fotograficznego

22 września klasy 6 i 7 wybrały się na wycieczkę krajoznawczo-integracyjną na Sroczą Górę. Pogoda dopisała, humory również :-) Umiejętności orientacji w terenie, zbierania drewna i układania stostu ogniskowego - przećwiczone!